Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir’de İbre Mehmet Çakar’ı mı Gösteriyor!

Samsun Büyükşehir’de İbre Mehmet Çakar’ı mı Gösteriyor!
Gül Su GÜNDÜZ( unutulmaz_su@hotmail.com )
26.978 views
27 Ocak 2019 - 18:15

Samsun’da Millet İttifakı’nın Büyükşehir adayını İYİ Parti açıklayacak.

İYİ Parti’de Mehmet Çakar, Hayati Tekin, Ferhat Günaydın, Eyüp Güler ve Alper Aydemir isimleri Büyükşehir aday adayı olarak değerlendirilirken MHP’den ihraç edilen Erhan Usta’ya İYİ Parti’den Büyükşehir adayımız ol teklifi gitti.

Erhan USTA’ya giden teklifin ardından görüşmeler yoğunlaşırken aday oldu olacak iddialarına gündemi bir hayli meşgul ettikten sonra USTA’nın olumsuz çıkan kararının ardından gözler yeniden Hayati Tekin’e döndü.

Döndü dönmesine de bu kezde kulislerde Hayati Tekin’in aday adayı iken Erhan Usta’ya aday ol teklifi zoruna gitmiş ve bu kes de ben yokum dediği iddiaları konuşuluyor.

İyi Parti Genel Merkezi tarafından, İyi Parti’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için düşündüğü isimlerden biri olan, Ferhat Günaydın ismi içinde, teşkilatların karşı çıktığı iddiaları dolanıyor.

Nedeni ise Günaydın’ın, şimdiye kadar hiçbir şekilde teşkilatları ziyaret etmediği ve hiçbir parti yöneticisi ile görüşmediğinden dolayı, adaylığına karşı durulduğu belirtildi.

Hal Böyleyken de Büyükşehir adayı olarak yeniden önde gelen isimler arasında başı çeken Mehmet Çakar’a çevrildi.

Mehmet Çakar ismi geçmişten de bilinen tanınan bir isim İYİ Parti Genel Merkezi tarafından da değerlendirilen ve desteklenen birisi olan Mehmet Çakar ismi her an İYİ Parti’nin Büyükşehir adayı olarak açıklanması yüksek olasılık olarak yerini alıyor.

Siyaset bu ya ibre bir o tarafa bir bu tarafa dönerken Salı günü gurup toplantısında Meral Akşener tarafından Büyükşehir adayı ve ilçe adayları netleşmiş olacak.

Şimdiden Samsun’da bu kadar karışık bir siyaset içerisinde doğru ismi Meral Hanım’ın açıklayacağına ince eleyip sık dokuyacağına inanıyorum.

Samsun’da siyaset daha çok konuşulacağa benziyor.

Kalın Sağlıcakla…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.