Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Emre Güneş İlkadım’da Doğdu, Aday Oldu

Emre Güneş İlkadım’da Doğdu, Aday Oldu
47 views
16 Aralık 2023 - 22:25

Osmanlıca, İngilizce ve İşaret Dili bilen AK Parti İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Emre Güneş, projeleriyle yola çıktı, Güneş’e bir nine, “İlkadım’a güneş gibi doğ oğul” dedi.

 

“Türkiye Yüzyılı Şehirleri için hazırız, kararlıyız” sloganıyla Samsun İlkadım’dan belediye başkanlığı için aday adayı olan Emre Güneş, bugüne kadar “Belediye Hizmet Binası” dışında doğru dürüst yatırım yapılmayan ilçeyi Karadeniz’in yıldızı yapacağını belirtti.

 

Mahalle mahalle, ev ev dolaşarak hal-hatır soran, halkın desteğini isterken, “İlçemizde, heyecanlı genç başkan istiyoruz” cümleleriyle karşılaşan Emre Güneş, taze kana ihtiyaç olduğunu söyledi.

 

İLKADIM’IN EVLADI

1992 yılında Samsun’un İlkadım ilçesinde doğan, İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimini Samsun’da, lisans eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlayan. Yüksek Lisans Eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Dini Danışmanlık ve Rehberlik lisansüstü programında bitiren İlkadım Belediyesi Başkan aday adayı Emre Güneş, “Eğitim hayatıma Tokat Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Lisansüstü programında devam etmekteyim.” dedi.

 

ÇOK AKTİF

Ziyaretleri sırasında bir ninenin, “İlkadım’a güneş gibi doğ oğul” sözü karşısında duygulanan Emre Güneş,

2010-2018 yıllarında AK Parti İlkadım Gençlik Kolları’nda farklı görevlerde bulunduğunu, AK Parti Gençlik Kolları Zeytinlik Mahallesi Başkanlığı, AK Parti İlkadım Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Üniversiteler Başkanlığı, Seçim İşleri Başkanlığı ve Siyasi Hukuk İşleri Başkanlığı görevlerini ifa ettiğini dile getirdi.

 

İlkadım Belediyesi Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde görev yapan, Eğitim alanında ve Bağımlılıklarla Mücadele alanında çalışmalarına devam ettiğini de açıklayan Güneş, “Yeşilay TBM formatörlüğü ve Afet Farkındalık Eğitimi Formatörlüğüm bulunmaktadır. Çocuklara, gençlere ve ebeveynlere ‘Bağımlılıklarla Mücadelede Farkındalık Eğitimi ve Afet Farkındalık Eğitimleri’ vermekteyim.  Afetlere hazırlık çalışmaları kapsamında Hafif Arama Kurtarmacı ve 2 Yıldız Profesyonel Dalgıç ve 1 Yıldız Dalgıç Eğitmeni eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamış oldum.” diye konuştu.

 

SİVİL TOPLUM ÖNDERİ

Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif görevlerde bulunan, Akademik Nesli Kalkındırma Derneği kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği’nde Gençlik Birim Başkanlığı, Dernek Başkan Yardımcılığı, Türkiye Gençlik Vakfı İlkadım Teşkilat Başkanlığı ve Üniversiteler Başkanlığı, Samsun Genç Yeşilay Başkanlığı, Samsun Genç İHH Başkanlığı, Samsun Yeşilay Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini gerçekleştirdiğine işaret beden Emre Güneş, şunları söyledi:

 

“Yapmış olduğum çalışmalarda gönüllülük bilincini ön plana çıkararak eğitsel, sosyal, kültürel ve sanatsal alanda birçok çalışmayı gerçekleştirdim. Günümüz sorunları arasında gösterilen sosyal medya bağımlılığı, internet ve oyun bağımlılığı alanında akademik çalışma gerçekleştirdim. Evliyim, orta derecede İngilizce, birinci basamak işaret dili ve Osmanlıca bilmekteyim.”

 

PROJELERİ

AK Parti yöneticileri ile aday yapılması konusunda sürekli istişarelerde bulunurken, gece gündüz İlkadımlılarla görüşmeleri sürdüren Emre Güneş’in seçilirse gerçekleştireceği projeleri ise şöyle: Akvaryum Park, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Yeni Evli Çift Lojmanları, Belediye Oyun Okulu, Sorumluluk ve Destek, Çorba Çeşmesi, Engelsiz, İlkadım Halk Ekmek, Huzur Sokağı, İlkadım Güzelleşiyor, Sahil Belediye Tesisi, Dikili Ağacın olsun, Rehabilitasyon Merkezi, İmar Çalışması, Kafe ve Restoranlar, Kooperatifleşme, Oğlan Bizim Kız Bizim, Orman Köy, Temiz Bir Çevre, Sosyal Destek, Sanat Sokağı, Sosyal Kampüs, Ücretsiz Wifi, Hızlı Çözüm Projeleri.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<