Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Alkaç’tan Rüşvet Davası kararına Tepki

Alkaç’tan Rüşvet Davası kararına Tepki
3 views
21 Ekim 2021 - 21:02

CHP Samsun Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Umut Alkaç, Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.’nın rüşvet aldığı iddiasıyla yargılandığı mahkemece 4 Yıl 2 Ay ceza alarak tahliye edilmesine tepki gösterdi.

 

CHP Samsun Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Umut Alkaç yaptığı açıklamada;

 

“Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. netice itibari ile yargılandığı mahkemece 4 Yıl 2 Ay ceza alarak tahliye edildi.

 

Kamunun kaynaklarını kullanmak suretiyle kendilerine rüşvet yolu ile menfaat sağlayan bir organizasyon ortaya çıkarılabilecek iken gerekli soruşturma yapılmamış, maddi gerçek tam olarak ortaya çıkartılmamıştır. Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet çarkı tüm boyutlarıyla aydınlatılmamıştır.

 

Kamu yetkilerini kötüye kullanan, bu sayede milyonlarca lira değerinde haksız servet edinen bir organizasyonun sadece çantacısı olan Bahattin K.’ya verilen ceza göstermelik ve yetersizdir.

Kamu vicdanını rahatlatacak, yargıya güven sağlayacak bir soruşturma ve yargılama yapılmamıştır. Halkın yararına çalışması gerekirken kendi menfaatlerine çalışıp suç işleyenlere gereken ceza verilmemiş, neticeten adalet tecelli etmemiştir. Adalet tecelli edene kadar Cumhuriyet Halk Partisi olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.