Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Ayvacık’ta Demokrasi Nöbetinin 8. Gününde Semazen Gösterisi

Ayvacık’ta Demokrasi Nöbetinin 8. Gününde Semazen Gösterisi
100 views
23 Temmuz 2016 - 11:28

15 Temmuz Cuma akşamı yapılan darbe girişimi ve girişime karşın Ayvacık İlçe halkının nöbeti devam ediyor. Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi Ayvacık İlçesinde de demokrasi için halk sokaklarda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sokaklara çıkın” çağrısıyla birlikte başlayan demokrasi nöbetini  başta Belediye Başkanı Mustafa Belur olmak üzere İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kızılkan ve yüzlerce kişi ellerindeki Türk bayraklarıyla her gece Orhangazi Mahallesi Kent Meydanı’nda toplanarak mili irade ve demokrasi için nöbet tutuyor. Gündüzleri halkına hizmet etmeye devam eden ve ilçenin bir çok yerinde çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Mustafa Belur akşamları vatanın birliği ve beraberliğine kasteden düşmanlaraza karşı halkla beraber şerefli Demokrasi nöbetini tutuyor. Demokrasi nöbetinin 8.  gününde ilçe halkı yine meydanları boş bırakmadı.

Yaşlısından gencine, kadınından erkeğine toplumun her kesiminden vatandaş darbe girişiminin olduğu ilk günden itibaren Kent Meydanını boş bırakmayarak  her akşam bir araya gelerek toplu olarak namaz kılıyor darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitler için Kuran-ı Kerim oyup dualar ediyorlar.

Milli Direniş ve Demokrasi nöbetinin 8. akşamında da Kent Meydanını dolduran halk için  Belediye tarafından  program düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İlçe Müftüsü Hadi Keskin tarafından şehitler için dua edilmesi ile devam etti. Yapılan semazen gösterisi halkın büyük beğenisini topladı. Programda  konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Belur, İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca ve Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kızılkan  birlik ve beraberliğin önemine değinerek, hep birlikte milli irade ve demokrasiye sahip çıkılması gerektiğini vurguladılar. Zaman zaman darbeye karşı sloganların yükseldiği programda halk çalınan marşlar ile adeta demokrasi şöleni yaşadı.

Programa Başta Belediye Başkanı Mustafa Belur ve eşi Aynur Çoban Belur olmak üzere  İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca eşi Eda Kuruca, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kızılkan, Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Güler, Refahittin Şencan, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Kemalettin Gökçe, Yılmaz Ersoy, Belediye Meclis Üyeleri, İçe Müftüsü Hadi Keskin, Belediye Fen İşleri Müdürü Vedat Yazıcı, Yazı İşleri Müdürü Fedai Altıkat, Ak parti İlçe Kadın kolları ile ilçe Gençlik Kolları başkanları, Ak Parti İlçe Teşkilatı ile  üyeleri ve yüzlerce halk katıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Belur ‘’ Demokrasimizin, bağımsızlığımızın, vatan ve milletimizin bekası için bu gün burada nöbette olan ilçemizin güzel insanları hepinizin önünde saygı ile eğiliyorum hoşgeldiniz. Sizlerin önünde eğiliyorum ama bu vatana ihanet edenlerin karşısında da dimdik ayakta duruyorum duruyoruz. Bu gün burada seçen ve seçilen, kamu kurum  ve kuruluşları amirleri, Ak Partimizin tüm teşkilatı, partimiz dışından olan ve  bugün burada bağımsızlığımız için, vatan sevdası için bizlerle el ele verip demokrasi nöbeti tutan yaşlısından gencine, hanım kardeşlerimizden çocuklarımıza kadar herkes olarak her zaman olduğu gibi yine bir aradayız. Bu gün ülkemizde OHAL’in olduğu ilk gün, OHAL’de ve her durumda biz devletimizin yanında milletimizin birliği ve devletimizin bekası için buradayız . Bu hainler şunu bilmelidir ki sizler var olduğunuz sürece hiçbir emellerine ulaşamayacaklardır. Bu gün bu saatte bu meydanda toplanarak demokrasimize ve milletin iradesine engel olmaya çalışanlara Ayvacık halkı olarak çok güzel bir cevap veriyoruz.’’ Dedi.

Program sonrası çalınan mehter marşı ile halk Türk bayrakları ellerinde sloganlar attılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<