Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Başkan Doğan, ‘Köyümde Şenlik Var’ Dedi

Başkan Doğan, ‘Köyümde Şenlik Var’ Dedi
4 views
20 Haziran 2021 - 22:40

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, ‘Köyümde Şenlik Var’ etkinlikleri, 21 Haziran Pazartesi günü ilçemizde başlıyor’ dedi.

 

Önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Köyümde Şenlik Var” adıyla başlattığı etkinlikler ile ilçenin dört bir tarafında, belirlenen 20 ayrı noktada, her hafta Pazartesi ve Salı günleri çeşitli etkinliklerle vatandaşlarla bir araya gelecek ”dedi.

 

‘HEMŞERİMİZİ ETKİNLİĞİMİZE BEKLİYORUZ’

Pandemi kuralları kapsamında gerekli tedbirler alınarak oluşturulan etkinlik, 21 Haziran Pazartesi günü Gökçeçakmak Mahallesi, Gökçeçakmak Ortaokulu bahçesinde başlıyor.  Etkinlik 22 Haziran Salı günü Gülören Mahallesi, Gülören Ortaokulu bahçesinde devam edeceğini aktaran Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan. “Köyümde Şenlik Var” adıyla başlatılan etkinlikler kapsamında; çocuk sokak oyunları, illüzyon gösterisi, tiyatro, konser ve küçük sürprizler vatandaşları bekliyoruz Etkinlik, ilk olarak çocuklar için yüz boyama, halat çekme ve çuval yarışı ile başlayacak. Sonrasında ise tiyatro gösterisi, Karagöz ve Hacivat gölge oyunu, illüzyon gösterisi ve konser seyircilerle buluşacak.143 mahallesi bulunan Çarşamba’da, ortak 20 merkez belirlenerek oluşturulan etkinlikler iki buçuk ay boyunca devam edecek ”diye konuştu.

 

‘KÜLTÜREL FAALİYETLERİ DESTEKLİYORUZ’

Güzel bir etikliğin altına imza atmanın mutluğunu yaşadıklarını dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Köyümde Şenlik Var adıyla başlattığımız etkinlikler kapsamında ilçemizin dört bir tarafında vatandaşlarımızla buluşacağız. Pandemi nedeniyle uzun bir süre evlerde kaldık. Çocuklarımız diledikleri gibi koşup oynayamadılar, aileler diledikleri gibi sosyal faaliyetlere katılamadılar. Düzenlediğimiz etkinlik ile hem çocuklarımız çeşitli oyunlar ve tiyatro gösterileri ile keyifli vakit geçirecekler hem de aileler etkinliğin ilerleyen saatlerinde başlayacak konser ile günlük hayatın hengâmesinden biraz olsun uzaklaşıp eğlenme fırsatı bulacaklar. Etkinliğimizi tüm pandemi kurallarını dikkate alarak hazırlıyoruz. Çarşamba’mızda kültürel ve sosyal faaliyet ortamları yaratıyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Köksal ÖNER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.