Haber Aramızda | Samsun Haberleri

CHP 1 Kasım Sorumlusunu Masaya Yatırdı!

CHP 1 Kasım Sorumlusunu Masaya Yatırdı!
105 views
25 Şubat 2016 - 12:07

 

CHP İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, partisinin Lâdik ve Kavak İlçe teşkilatlarının düzenledikleri ilçe danışma kurulu toplantılarına katıldı. Bugün ilk olarak CHP Ladik İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Danışma Kuruluna, İl sekreteri Mehmet Kundak, İl yönetim kurulu üyeleri Taner Padar, Alican Akdağ, Fuat Baysal ve Mustafa Güngör ile birlikte katılan CHP İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz burada yaptığı konuşmada 1 Kasım seçimlerinin, bir mesaj niteliğinde olduğunu belirterek ” Her şeye rağmen, AKP iktidarı suçüstü yakalanmasına rağmen, bir kısım bürokratlarıyla birlikte batağa saplanmışken, teröristle aynı masaya oturmuş ve pazarlık yapmış bir halde iken, halkımız AKP iktidarına yeniden kapı aralıyorsa bunun iki sebebi olabilir.

Birincisi, insanlar bir korku atmosferi içinde seçime gittiler ve oylarını kullandılar; AKP’ye oy vermeye mecbur bırakıldılar. –ki bu, büyük oranda doğrudur.

İkincisi ise, partimizin bir seçenek, bir alternatif olarak halkın karşısına çıkarılamamış olmasıdır ki, varsa bu ikinci durumda hepimizin suçu günahı vardır. “dedi.
Henüz bir seçim atmosferine girilmemiş olduğunu, ancak CHP’nin, zinde kuvvetleriyle bu andan itibaren halkın arasında olup, yarın seçim olacakmış gibi çalıştıklarını ve çalışacaklarını belirten Akcagöz, ” Akp, sadece bu ülkenin insanına düşman değil, dağına taşına, kurduna kuşuna da düşman. Artvin’de yapmaya çalıştıklarını görüyorsunuz. Artvin’de hazırlanan proje, insan sağlığı ve geleceğini katleden bir projedir ve kabul edilemez. Artvin halkının haklı direnişini anlamamız gerekiyor. “diyerek sözlerine, şöyle devam etti:

” Bir gün gelecek, adil bir mahkeme kurulacak ve gerçekler bir bir açığa çıkacaktır. Tarihe baktığımızda, halk düşmanlığı yapanların yanına bunun kâr kalmadığını görüyoruz. Akp için de bunun aynısı olacak. Dün, ‘ne istediniz de vermedik’ diyenler, bugün Fethullah Gülen cemaatini terörist ilan ediyor. Gülen bir örgütsel bir faaliyet içindeyse, sonuna kadar üzerine git ama senin onlarla suç ortaklığın ne olacak? Fethullah Gülen senden ne istedi, sen ona ne verdin? Bunların hepsini bilmek istiyoruz. Umarım o adil mahkeme tez zamanda kurulur ve umarım kaçmaya da fırsatınız olmaz. “
Lâdik’teki İlçe Danışma Kurulu toplantısından CHP Kavak ilçesinin Danışma Kurulu’na geçen Akcagöz, Kavak’ta yaptığı konuşmada da AKP’nin, korkunç bir karanlığın içinde hapsolduğunu ifade ederek: ” Biz bu ülkenin aydınlık geleceğini, AKP’nin karanlık emellerine kurban ettirmeyeceğiz. Danışma kurullarını, parti yönetmeliğimizin gereği olarak sürgit devam ettireceğiz. İlçe örgütlerimize çok büyük görev düşüyor. Biz, bir zincirin halkalarıyız. Zincirin diğer halkaları ne kadar güçlü olursa olsun, zayıf halka hepsini götürür. Bu nedenle, çok çalışmalı ve zayıflık göstermemeliyiz. Bizim Atatürk’e, Cumhuriyet’e sözümüz var. Atatürkçülük, devrimcilik sözde kalacak kavramlar değildir. Şayet devrimcisi isek, bunu mutlaka göstermeliyiz. Akp, menfaat birlikteliği ile yoluna yürüyor. Menfaatler ortadan kalkınca nasıl çil yavrusu gibi dağılacaklarını hep birlikte göreceğiz. ” dedi.
Konuşmasında AKP il ve ilçe örgütlerinin geçen haftalarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatan Akcagöz, ” Bu tamamen gösteri amaçlı bir eylemdir ki keşke AKP örgütleri, Bakan çocukları evlerinde para sayma makineleriyle yakalandığında da, AKP ile bağlantılı oldukları aşikâr olan iş adamları millete sövdüklerinde de aynı duyarlılığı gösterse idiler. “diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hepinizin bildiği ve bu konudaki gelişmeleri yakından izlediğiniz gibi AKP hükumeti dış politikada da sınıfta kaldı. Neredeyse tek dostumuz kalmadı. Hala, dünya lideri olduk, süper devlet olduk mavalı yutturulmaya çalışılıyor. Bunun böyle olmadığını artık sağır sultan bile biliyor. Savaşın eşiğindeyiz. Söz konusu olan vatan savunması değilse savaş bir cinayettir diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu devleti temsil eden kişilerin ülkeyi düşürdüğü hal, içler acısıdır. Savaş çıkarsa, savaşa kendi çocuklarının gitmeyecek olmasının rahatlığı içindeler. Bu milletin çocukları üzerinden savaş bezirganlığı yapmak, devlet adamlığı ciddiyetiyle bağdaşmıyor. ” Terör konusuna da değinen Akcagöz Bağdat’ta, Şam’da patlayan bombaların bugün güzel ülkemizin kalbinde, başkent Ankara’da patladığını vurgulayarak ” Bunun sorumlusu kim? Kim iş başındaysa o. AKP, sorumluluktan kaçmak için yan yollar arıyor ama nafile. Sayelerinde ülkemiz bir terör ülkesi haline gelmiştir. Türkiye’nin güneydoğusu kan revan içinde. Her geçen gün çocuklarımız şehit oluyor. Askerimiz, polisimiz, ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutlarla memleketlerine uğurlanıyor. Tüm bunlar, memleketin iyi idare edilmediğinin göstergesidir. CHP örgütlerine düşen de, tüm bu gerçekleri halka anlatmak, halkı çaresiz olmadığına inandırmaktır. Çare halkın kendisidir. ” diye sözlerini tamamladı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<