Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şener Canik’e Geliyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şener Canik’e Geliyor
146 views
26 Ocak 2017 - 19:35

 

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi sürecine katkı sağlamayı amaçlayan Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Yeni Türkiye Yolunda konferanslarının bu seferki konuğu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener. Canik’e gelecek olan Şener, Cumartesi günü “Türkiye’nin Gelecek Vizyonu” konulu konferans verecek

 

Canik Belediyesi Yeni Türkiye Yolunda konferanslar serisine bir yenisini daha ekliyor. Bu güne kadar düzenlenen 18 konferansta bir çok siyasetçiyi, ekonomisti, sivil toplum örgütü temsilcisini, gazeteci ve yazarı Samsunlularla buluşturan Canik Belediyesi, şimdi de Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener’i Canik’e getiriyor. Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Yeni Türkiye Yolunda konferansları kapsamında gelecek olan Şener, 28 Ocak Cumartesi günü saat 18.30’da Canik Kültür Merkezi’nde “Türkiye’nin Gelecek Vizyonu” konulu konferans verecek.

 

TÜRKİYE’NİN DÖNÜŞÜME KATKI

Belediye olarak 3. bin yılın başında Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu değişim ve dönüşüme katkıda bulunduklarını ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Demokrasinin yereldeki temsilcileri belediyelerdir. Yerinden dönüşümü sağlayamazsanız baştaki dönüşümü gerçekleştiremezsiniz. Bugüne kadar kendi alanlarında bilgili, donanımlı, uzman isimleri burada halkımızla buluşturduk. Bugüne kadar düzenlediğimiz 18 konferansımızda ve ayrıca gençlere, STK ve parti teşkilatlarına yönelik düzenlenen etkinliklerde önemli isimleri 15 bin insanımızla buluşturduk ve Yeni Türkiye’yi anlattık. Kurtuluş Mücadelesinin başladığı Canik Sancağı’ndan, Yeni Türkiye’nin inşasına katkıda bulunmak onur verici” dedi.

 

KONFERANSA DAVET

Dünyanın değişim ve dönüşümü ile birlikte Türkiye’nin de dönüştüğünü, buna bağlı olarak sistemin de değişmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Osman Genç, “Dünya hızlı bir şekilde gelişiyor ve dönüşüyor. Türkiye de aynı hızla gelişiyor ve dönüşüyor. Dolayısıyla sistemin de aynı hızla dönüşmesi ve gelişmesi için bu tip konferansları düzenliyoruz. Yeni Türkiye’nin yapılanması, altının doldurulması, Yeni Türkiye’nin oluşumu ve inşasına Canik Belediyesi olarak katkı sağlıyoruz. Ülkemizin ve milletimizin selameti için çalışan sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Başbakanımıza belediye olarak destek vermeyi görev sayıyoruz. Tüm halkımızı Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın İhsan Şener’in konuşmacı olarak katılacağı konferansımıza davet ediyorum” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.