https://ibb.co/t3JyPmS
https://ibb.co/t3JyPmS

Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Cumhuriyet Anaokulu Öğretmenleri E Twinnig Projesine Ortak Oldu

Cumhuriyet Anaokulu Öğretmenleri E Twinnig Projesine Ortak Oldu
54 views
09 Haziran 2021 - 22:01

İlkadım ilçesindeki Cumhuriyet Anaokulu öğretmenlerinden Cemile Şule Yıldırım, Serap Yazıcı, Dilek Şahin Çayır, Gülay Akdağ ve Selda Demirci Cengiz 2020-2021 eğitim öğretim yılında yürütülen  ‘Değerlerime İlk Adım’ adlı E Twinnig Projesine ortak olarak katılındı.

 

Cumhuriyet Anaokulu öğretmenlerinden Cemile Şule Yıldırım, Serap Yazıcı, Dilek Şahin Çayır, Gülay Akdağ ve Selda Demirci Cengiz, proje, değerler eğitimi kapsamında ele alacaları yedi değerlendirmede ye, UNESCO tarafından onaylanmış somut olmayan kültürel miraslarımızdan dokuzu ile ilişkilendirilmesi temeli üzerine kurulmuştur. Başka bir ülkeden şehrimizi görmeye gelmiş olduğu varsayılan karakterler hazırlanarak çocukların bu karakterleri evlerinde misafir etme ve onlara değerlerimizi kültürel miraslarımızla harmanlayıp sunmalarına rehberlik ettiler.

 

EĞİTİMİN OLMAZSA OLMAZ PARÇASI!

Toplumumuzun sahip olduğu değerleri gelecek kuşaklara aktarmak için Cumhuriyet Anaokulu öğretmenlerinden Cemile Şule Yıldırım, Serap Yazıcı, Dilek Şahin Çayır, Gülay Akdağ ve Selda Demirci Cengiz, erken yaşta bu bilinci yerleştirmek oldukça önemlidir. Bu amaçla her hafta bir değerle ilgili çeşitli çalışmalar yapılması düşünülmektedir. Eğitimin olmazsa olmaz parçası aileleri sürecin içine dahil ederek çalışmaların kalıcılığı ve etkililiğinin arttırılması planlanmaktadır. Okul Müdürü Hülya Şen, “Okulumuzun katılımcı öğretmenlerimizin azimli, kararlılıkları ve çalışmalarında gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yıllarda da bu tip projelerin uygulanmasının önemlidir” dedi.

Haber: Köksal ÖNER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.