Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Demokrasi nöbeti, sınırda tutulan nöbet kadar kutsaldır

Demokrasi nöbeti, sınırda tutulan nöbet kadar kutsaldır
97 views
24 Temmuz 2016 - 13:54

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Türkiye genelinde meydanlarda tutulan Demokrasi Nöbeti’nin, sınırda tutulan nöbet kadar kutsal olduğunu söyledi.

 

Canikli Hasköy Minibüsçüler Derneği şoförleri ile Şehzadeler Taraftarlar Derneği üyeleri, Cumhuriyet Meydanı’nda Demokrasi Nöbeti tutmak için Canik Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda toplandı. Buluşmada Hasköy minibüsçüleri ve taraftarlar, darbe girişimini ve FETÖ/PYD terör örgütünü lanetlerken, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Türkiye genelinde meydanlarda tutulan Demokrasi Nöbeti’nin, sınırda tutulan nöbet kadar kutsal olduğunu söyledi.

 

‘HEDEF, CUMHURBAŞKANIMIZDI’

Demokrasi Nöbeti öncesi Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen buluşmada konuşan Başkan Osman Genç, darbe girişiminin bir hedefinin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade ederek, ”Sayın Cumhurbaşkanımızın otelinin ve Beştepe Külliyesinin bombalanmasından da anlıyoruz ki, bu darbe girişimi milletimizin nezdinde Cumhurbaşkanımız direk yapılmış bir terör eylemidir. Gecesini gündüzüne katarak 14 yılda ülkemize çağ atlatmış, mazlum coğrafyaların gür sesi siyasi liderimize ve milletimize yapılan bu terörist darbe girişimi çok şükür yine milletimizin öncülüğünde bertaraf edilmiştir” dedi.

 

‘ORDUMUZA MAL EDEMEYİZ’

Darbe kalkışmasının Türk Silahlı Kuvvetlerinin bütününe mal edilmemesi gerektiğini de belirten Başkan Genç, “Bu darbe girişimi Silahlı Kuvvetler içerisindeki paralel terör yapılanmasının bir kalkışmasıdır. Dolayısıyla bu terörist saldırıların tümünü kahraman ordumuza mal etmememiz gerekir. İnşallah Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın öncülüğünde FETÖ denen silahlı terörist örgütün bu unsurları en başta TSK’dan temizlenecektir. Söz konusu vatan olunca koşulsuz kenetlenen aziz Türk Milleti Cumhurbaşkanımızın bir sözüyle sokağa çıkmış ve geleceğimizin kararmasına müsaade etmemiştir” diye konuştu.

 

‘ÇOK BÜYÜK BİR MİLLETİZ’

Demokrasi Nöbetlerinin önemine işaret eden Başkan Osman Genç, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başkomutanımızın çağrısıyla tüm yurdumuzda halkımızın meydanları doldurduğu Demokrasi Nöbetleri, en az sınırda tutulan nöbet kadar kutsaldır. Çünkü söz konusu olan vatanımız, birliğimiz, beraberliğimiz. Aziz Türk milleti, ne kadar büyük bir millet olduğunu bir kez daha dosta düşmana göstermiştir. Bu vesileyle bir kez daha kahraman milletimize teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dilerim” ifadelerini kullandı.

 

MEYDANDA DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM

Hasköy Minibüsçüler Derneği şoförleri ile Şehzadeler Taraftarlar Derneği üyeleri de, darbe girişimini kınadı. Konuşmaların ardından Başkan Osman Genç, Canik Belediyesi personeli, Canikli minibüsçüler ve taraftarlar Demokrasi Nöbeti tutmak için birlikte Cumhuriyet Meydanı’na gitti. Başkan Osman Genç, Cumhuriyet Meydanı’nı hınca hınç dolduran vatandaşlarla birlikte sabahın erken saatlerine kadar nöbet tutarken, Canik Belediyesi de vatandaşlara çorba ikram ediyor.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<