Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Karşılıksız sevginin simgesi tüm babaların Babalar Gününüz kutlu olsun

Karşılıksız sevginin simgesi tüm babaların Babalar Gününüz kutlu olsun
201 views
18 Haziran 2016 - 19:11

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Babalar günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Togar Babalar günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, hayatını ailesine adayan, her daim yanımızda olan, varlıklarıyla bizlere güç veren maddi manevi hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, karşılıksız sevginin simgesi tüm babaların Babalar Gününü kutladı.

Ailelerine mutlu, huzurlu ve güven dolu bir yaşam sağlayabilmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Babaların adaleti, paylaşmayı, dayanışmayı ve sorumluluğu simgelediğini ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar  ‘’Babalarımız bizlerin örnek aldığı, her zaman gölgesini üzerimizde hissettiğimiz, hayata tutunmamızı sağlayan, dünyaya gözlerimizi açtığımız günden kendi ayaklarımızın üzerinde durana kadar bizi destekleyen en saygı değer varlıklarımızdır. Baba Evin direği, çocuklarının örnek aldığı rol model, ailenin en önemli dayanak noktasıdır. Babalarımız nasıl bizleri koruyup bu günlere getirdi iseler zamanı geldiğinde yaşları ilerlediğinde bizlerde üzerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getirmeliyiz. Unutmamalıyız ki bizler babalarımıza ve büyüklerimize nasıl davranır isek çocuklarımızda bize öyle davranır. Peygamber Efendimiz “Babalarınıza iyilik edin ki, oğullarınız da size iyilik etsin.” Buyurmaktadır. Babalarımızı bir gün değil her gün hatırlamalı ve iyi günlerinde olduğumuz gibi kötü günlerinde de yanlarında olmalıyız. Babasızlığın nasıl bir duygu olduğunu babası olmayanlar çok daha derinden hissederler. Yakın zamanda babasını kaybeden bir evlat olarak babasızlığın ne olduğunu ve o boşluğu hiçbir şeyin dolduramayacağını bende derinden yaşıyorum. Allah ailenin direği olan tüm babalara uzun ömürler nasip etsin.
Bu duygu ve düşüncelerle  dünyanın en yüce görevini üstlenen tüm Babaların Babalar gününü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar diliyorum’ dedi.
 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<