Haber Aramızda | Samsun Haberleri

MHP Samsun İl Başkanlığında ‘Alıntı’ Şoku!

MHP Samsun İl Başkanlığında ‘Alıntı’ Şoku!
209 views
07 Mart 2016 - 15:44

 

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin’in 8 Mart Dünya Kadılar Günü ile ilgili yaptığı açıklama alıntı çıktı. Aynı açıklama geçen yıl Kaymakam Yusuf Turhan tarafından yapılmış

Samsun Milliyetçi Hareket Partisi’nde yapılan atamadan sonra yeni yönetimin kaosları bitmek bilmiyor. Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye karşı olan ve Bahçeli aleyhine sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapan Alparslan Kaya’nın yeni yönetimde yer almasının üzerine bugün de il başkanlığında yeni bir skandal daha ortaya çıktı. İl Başkanı Taner Tekin, 8 Mart Dünya Kadınlar günü ile ilgili bir basın açımlaması yayınladı. Fakat bu açıklamanın alıntı olduğu ortaya çıktı. Aynı açıklamayı geçen yıl Kırşehir Çiçekdağı Kaymakamı Yusuf Turhan yapmış. Başkan Taner Tekin’in bu açıklamayı noktasına kadar alıp sadece Peygamberimiz ile ilgili kısa bir bölüm ekleyerek kendi açıklaması gibi basın mensuplarına servis etti. Başkan Tekin’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili bin metin yazma zahmetine dahi girmemesi tepkilere yol açtı.

İŞTE O ALINTI METİN

Türk kadını, toplumumuzun yapısını güçlendirip, şekillendirerek, aile birliğinin en önemli unsuru olarak daima özverinin, sevginin kaynağı olmuştur.
Peygamber Efendimizin “Cennet anaların ayakları altındadır.” Hadisi şerifi ile cahiliye dönemindeki diri diri toprağa gömülen ve değersiz olarak görülen kadınlarımızı adeta baş tacı yapmış ve kadınların ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır.
Kurtuluş Savaşı’nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk Kadını, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla ve demokrasinin gelişmesiyle eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirmiş, modern Türkiye’nin simgesi ve Cumhuriyetimizin en büyük teminatı olarak toplumsal yaşamda yerini almıştır.
“Ey kahraman Türk kadını, sen omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Kadınlarımız, savaş hayatında, tarım hayatında, maişet hayatında erkeklerimizle, yarım adım geride kalmayarak yürüdüler”, sözü ile devletimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, toplum içinde kadınlarımızın önemine değinmiş ve Türk Kadınına birçok Dünya devletinden önce medeni ve siyasi haklarına kavuşturarak, kadınlara verdiği önemi ve değeri göstermiştir.
Toplumun temeli aile, ailenin temeli kadındır. Ülkemizde kadınlar eğitim, ekonomi, siyaset ve toplumsal hayatın her alanında aktif rol almaktadır. Kuşakların yetişmesinde büyük rol üstlenen kadınlarımızı, üstün bilgi seviyesi ve kültürel değerlerine bağlı, ahlaklı bireyleri yetiştirmek için gösterdikleri özveriden dolayı kutlar, başta tüm şehit anne ve eşlerinin “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlar, sağlık, başarı ve huzurlu günler dilerim.

Taner TEKİN
Milliyetçi Hareket Partisi
Samsun İl Başkanı

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<