Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Mustafa Yeşilyurt Karadeniz Teşkilatından Tam Destek Aldı

Mustafa Yeşilyurt Karadeniz Teşkilatından Tam Destek Aldı
42 views
19 Nisan 2023 - 1:34

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Batı Karadeniz Bölge Koordinatörü Rumi Bekiroğlu ve beraberindeki 7 il başkanı CHP’den 3. sıra milletvekili adayı gösterilen Gelecek Partisi Samsun İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt’a destek verdi.

 

Gelecek Partisi Samsun İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Bölge Koordinatörü Rumi Bekiroğlu, Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, Giresun İl Başkanı Murat Kılıçarslan, Ordu İl Başkanı Ali Safa Aydın, Çorum İl Başkanı Barış Coşgunsu, Amasya İl Başkanı Ali Kurt, Gümüşhane İl Başkanı Yasin Uçan, Bayburt İl Başkanı Nazir Güler katıldı.

 

Gelecek Partisi İl ve İlçe yöneticileri ve partililerin de hazır bulunduğu programda konuşan CHP Samsun Milletvekili Adayı Mustafa Yeşilyurt, “Bildiğiniz gibi 3 yıl önce herkesin sustuğu bir dönemde baskının otoriter yönetim anlayışının en etkili olduğu, sosyal ve siyasal baskı altında olduğumuz bir dönemde cesur, kararlı, azimli, inançlı kadrolarla ayağa kalkıp; ‘ bu düzen böyle gitmez, gitmeyecek!’ diyerek kurduğumuz Gelecek Partisi’ne bugünlere taşıdık. O günden bugüne altılı masa olarak Millet İttifakı’na dönüşen bu birliktelikle ülkemizin yaşadığı son dönemlerdeki makus tarihini değiştirmek adına bir arada olduk. Bugün Millet İttifakı ülkemiz için umut olmuş, milletimizin geleceği için ortaya bir perspektif koymuştur.

 

Millet ittifakının Samsun 3. sıra milletvekili adayı olarak karşınızdayım. İnanıyoruz ki Samsun tarihinde belki ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi listesi, Millet İttifakı ile tarihin en yüksek oyu ile en fazla milletvekilini çıkararak, Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu en yüksek oyu ile seçecek ve bu ucube dediğimiz otoriterleşme eğilimi gösteren Cumhurbaşkanlığı sistemini değiştirerek yerine daha demokratik, sosyal ve siyasal iklimin rahatladığı milletimizin daha huzur dolu birbirine güler yüz ile bakabileceği bir sürece gireceğiz.

 

Bizler Samsun’daki tüm sorunları biliyoruz. Bu sorunları çözecek irade, Millet İttifakı’nın 6 siyasi partisinde mevcuttur. Teşkilatlarımız yaklaşık bir buçuk yıldır yoğun mesai içerisinde, gerek tabanlarımızla, gerek teşkilatlarımızla doğru ilişkiler kurarak nezaket içerisinde seviyeli, ama azimli şekilde çalışarak kendi siyasi kimliklerimizi bir yana bırakarak ülkemizin geleceğini dert edinerek yola çıktık. Bir arada çalıştık ve genel merkezimizde ve şehirlerimizdeki bütün bu toplanan verileri harmanlayarak ortaya bir metin koydular bu metnin arkasında olacağız.” dedi.

 

 

Mustafa Yeşilyurt’un ardından söz alan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün de şunları söyledi:

“Her seçime giderken tarihimizin en önemli seçimi diye söylenir ama, hiçbir seçim bu kadar o cümleyi hak etmemiştir. Cumhurbaşkanı’nı, kullandığı her üslupta toplumun yarısını direkt terör örgütü olmakla itham ediyor.

 

Biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yanlış diyoruz. Bu sistemle geldiğimiz noktada memleket çökecek hale geldi. Soğanın kilosunun 30 lira olduğu bir yerde birisi çıkıyor diyor ki; TOGG mu? soğan mı? Yemeğe kullanacağınız soğan tabii ki! Memlekette soğan ile araba kıyaslanacak hale geldiyse artık söylenecek hiçbir lafımız kalmadı. 6 parçayı bir araya getirip bir masaya oturtturan ise bu sistemdir, bu çıkmazdır. Bizim hep beraber bu sistemi göndermemiz gerekiyor.

 

Bürokratların tamamı devletin bürokratı olmaktan çıktı, partinin valisi partinin il başkanı olmaya başladı. Dolayısıyla bu zorluklara rağmen 3 yılımızı tamamladık. Seçim atmosferine de geldik !… Artık söz, karar milletin!.. Milletin iradesine başımız gözümüz üstüne deriz. Bizim gördüğümüz inşallah Samsun’da durum çok güzel olacak. Biz buraya bölge il başkanlarımız ile geldik inşallah bir sonraki seferde Mustafa başkan bizi mecliste ağırlayacak.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<