Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Öğretmen Gündüz: ‘Kitabımla Kodluyorum Projesini Hayata Geçirdik’

Öğretmen Gündüz: ‘Kitabımla Kodluyorum Projesini Hayata Geçirdik’
28 views
09 Haziran 2021 - 21:56

Canik Belediye Evleri Anaokulu 5/A sınıf öğretmeni Sultan Gündüz, ‘e Twining projesi kapsamında Kitabımla Kodluyorum projesine katılarak, Öğrencilerimizin kitap okuma sevgisi kazanması, öğrenme ve anlama yeteneklerinin gelişmesi, açık ve etkili düşünebilmelerini hedeflemekteyiz’ dedi.

 

e twinning projesi olan Kitabımla Kodluyorum projesine başlamış olup ortaklar arasında her ayın başında Webinar görüşmesi yapılarak, yapılacaklar birlikte planlanıp, görev dağılımı yapılmakta olduğunu aktaran Canik Belediye Evleri Anaokulu 5/A Şubesi öğretmeni Sultan Gündüz,  “Proje kapsamında belirlenen kodlama etkinleri ile seviyelerine uygun kitaplarla öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanması, ayrıca, farklı bakış açıları geliştiren, hayal gücü zenginleşmiş, düşünen öğrenciler yetişmesinin sağlanması düşünülmektedir. Her ay farklı hikaye kitapları okunup, hikâye ile bağlantılı çeşitli kodlama çalışmaları yapılan ve Web2 araçları kullanılarak çeşitli büzle ve oyunlar ile eğlenerek öğrenmeyi hedefleyen bir projedir“ dedi.

 

‘KİTAPLARIMIZI HEM OKUYOR HEM KODLUYORUZ’

Farklı projeler ile öğrencileriyle birlikte çeşitli, eğlenceli etkinlikler yapmayı sevdiğini söyleyen Canik Belediye Evleri Anaokulu 5/A Şubesi öğretmeni Sultan Gündüz, “Ocak ayında başlayıp Haziran  ayında bitecek olan proje ile her ay öğrenciler ile beraber kitaplar okunarak, kodlama çalışmaları yapılmıştır. Bu proje ile öğrencilerimizin farklı bakış açılarını geliştirmeyi, Problem çözme becerilerini geliştirmeyi ve kitap sevgisini kazanmaları amaçlanmıştır ”diye konuştu.

Haber: Köksal ÖNER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.