Haber Aramızda | Samsun Haberleri

OMÜ-TTO Akademik Danışma Kurulu ilk toplantısını yaptı

OMÜ-TTO Akademik Danışma Kurulu ilk toplantısını yaptı
78 views
27 Şubat 2019 - 20:11

2015 yılında kurulan ve Samsun Teknopark bünyesinde çalışmalarına devam eden Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, daha etkin çalışmalar göstermek amacıyla faaliyet gösterdiği 5 ana konuda oluşturulan akademik danışma kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Koordinatörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mortaş tarafından yapılan OMÜ-TTO Akademik Danışma Kurulu, TTO’nun faaliyet gösterdiği 5 ana konuda tecrübe ve bilgisi bulunan akademisyenler tarafından oluşturulurken,  Tanıtım, Bilgilendirme, Farkındalık ve Eğitim Birimine İletişim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Mevlüde Nur Erdem, Destek Programlarından Yararlanmaya Yönelik Hizmetler Birimine Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kubilay Yıldırım, Üniversite-Sanayi İş Birliği Birimine Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Sermin Elevli, Fikri Sınai Mülkiyet Hakları ve Ticarileştirme Birimine Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz ve Şirketleşme ve Girişimcilik Birimine Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat Demiryürek görevlendirildi.

Akademik Danışma Kurulu’nda görev alan akademisyenlerin, akademik tecrübeleriyle birlikte TTO faaliyetlerine ciddi katkı sağlayacağı beklenmektedir. Bu kapsamda OMÜ-TTO’nun 2019 yılı stratejik plan ve hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilecek faaliyet ve etkinliklerin değerlendirildiği toplantıda, özellikle üniversitemiz akademik personellerinin TTO faaliyetlerine iştirak etmesi, üniversite-sanayi iş birliği konuları değerlendirildi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.