Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Salıpazarı İlçesinde Kitap Ve Kahve Projesi

Salıpazarı İlçesinde Kitap Ve Kahve Projesi
2 views
20 Haziran 2021 - 22:38

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-2021) kapsamında desteklenen ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ile Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından yürütülen Salıpazarı Kitap Kahve açılışı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünde yapıldı.

 

Açılışa Salıpazarı Kaymakamı Eray Gürsoy, Belediye Başkanı Halil Akgül, Büyükşehir Daire Başkanı Ömer İdris Akdin, İlçe Protokolü, Atakum ve Çarşamba Gençlik Merkezi Gönüllüleri ile İlçe gençleri ve vatandaşlar katıldı. Proje kapsamında ilçe gençlerine yönelik olarak sportif etkinlikler ile yarışmaların yapılması yanında kitap okuma yarışmaları, Çanakkale ve Şehzadeler Şehri Amasya Gezisi, film, yazar ve kitap tahlilleri, bilgi yarışmaları, geleneksel spor etkinlikleri, köy okulu etkinlikleri, tiyatro ve konser etkinlikleri, konferanslar, tarihi milli ve manevi değer çalışmaları ve çeşitli eğitimlerin yapılması planlanıyor.

 

EMEĞİ GEÇENLERE MÜDÜR’DEN TEŞEKKÜR

İlçenin gençlerine bu güzel imkanları sağlayan devletimize Allah zeval vermesin vurgusu yapan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü ve Proje Koordinatörü Fatih Sağlam,“ Emeği geçen ve destek olan herkese gençlerimizin adına teşekkür ediyorum. Güzel bir ortamda gençlerle birlikte açılışı yapılan töreninde Büyükşehir Daire Başkanı Sayın Ömer İdris Akdin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir’in selamlarını ileterek ilçe gençlerine yönelik olarak konferans ve konser sözünü iletti ”diye konuştu.

 

‘GENÇLERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR PROJEDİR’

Proje kapsamında kitap kahveyi en çok kullanan 3 İlçe gencine de altın hediye edeceği müjdesini veren Belediye Başkanı Halil Akgül,“Gençlik Merkezi inşaatının da çok yakında başlayacağız. Yaz Spor Kursları açacağız ve gençlere destek olmaya devam edeceğiz” dereken, gençleri önemsediklerini dile getiren Kaymakam Eray Gürsoy da, “İlçemizde hayata geçirilen bu güzel kitap ve kahve projesini ilçe kaymakamı olarak deşeletiyorum. Tüm gençlerimizin böylesine güzel imkanları en iyi şekilde kullanmalarını temenni ediyorum ”şeklinde konuştu.

Haber: Köksal ÖNER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.