Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Salıpazarı’nda Kitap Tahlilleri

Salıpazarı’nda Kitap Tahlilleri
2 views
25 Ekim 2021 - 2:05

Her geçen gün projelerine yenileri dahil ederek yoluna devam eden Salıpazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bu yılda ilçenin genç versiyonlarını bünyesinde bulundurmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

Salıpazarı ilçesinde gençlerin kültürel gelişimlerine katkı sağlamaya yönelik olarak kitap tahlilleri başladı. Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-1) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Asım’ın Nesli Kitap Kahve Projesi çerçevesinde ilçe gençleri için kitap tahlilleri yapılıyor.

 

GENÇLERE YÖNELİK ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Salıpazarı ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Kitap Kahve etkinlikleri çerçevesinde belirlenen 10 kitap ile 100 öğrenci ve 10 öğretmen tarafından yapılan kitap tahlillerinin proje boyunca devam edeceği öğrenildi. Salıpazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü binasında oluşturulan kitap kahve mekânında kitap tahlilleri yanında gençlik söyleşileri, yabancı dil eğitimleri, akıl zekâ oyunları ile ata sporu gibi birçok etkinlik ve faaliyetler de düzenleniyor. Faaliyetlerin dışında ilçe gençleri kitap kahvede kitap okuyarak, ders çalışarak ücretsiz ikramlardan da yararlanabiliyor. Yine kitap kahve projesi çerçevesinde gençlere yönelik olarak yarışmalar yapılarak ödül ve hediyeler veriliyor.

 

GENÇLER KİTAP KAHVEDEN MEMNUN

Kitap kahvede ders çalışan, kitap okuyan ve etkinliklere katılan gençlerin projeden büyük memnuniyet duydukları gözlemleniyor. Proje çerçevesine birçok kurs, etkinlik, söyleşi ve faaliyetler yapılırken bunlarla gençlerin milli manevi ve kültürel gelişimlerine katkı sağlanmaya çalışılırken, sportif etkinlik ve faaliyetler ile de gençlerin kötü ortam ve alışkanlıklardan uzak tutulmaları ve sağlıklı gelişimlerine katkı sağlanması amaçlanıyor. Şimdiye kadar iki bine yakın çocuk ve gence ulaşıldığı belirtilerek proje boyunca da bu sayının çok daha artacağı tahmin ediliyor.

Haber: Köksal ÖNER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.