Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına Kimin Adı Geçiyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına Kimin Adı Geçiyor
26.866 views
01 Kasım 2018 - 11:54

Samsun’da yayın hayatına başlayan ‘SAMSUN KONUŞUYOR’ siyasi aktüel gazete 15 günde bir Samsunlu okuyucularıyla buluşuyor.

Bu sayısında Samsun Büyükşehir Belediyesinde kimi görmek istersiniz? sorusunu halka soran Samsun Konuşuyor Gazetesi çok ilginç isimler alarak o kişiler hakkında halkın nabzını tuttu.

İŞTE O İSİMLER VE HALKIN DÜŞÜNCELERİ

 

ZİHNİ ŞAHİN

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zihni Şahin göreve gelmesinin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen  sempatik tavırlarıyla güler yüzüyle kısa sürede ismini ön plana taşımayı başardı. Samsunun gelişimi adına uygulamalarıyla özellikle Samsunspor’a yakınlığı ile gençleri, ayrıca Samsun’da yatırım yapmaları adına yaptığı ziyaretler ile iş adamlarıyla yatırımcıyı Samsun’a çekmeye başladı.  Ortak akla vurgu yaparak Samsun’un sivil toplum örgütlerinin gönlünü kazanmış olacak ki, Samsun halkının sohbetlerinde “Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam etmeli” ifadesi sıkça kullanılanlar isimler arasında  yerini aldı.

 

ÇİĞDEM KARAASLAN

 

Samsun’un İki dönemdir milletvekilliğini yapan Çiğdem Karaaslan öncelikle Samsundaki kadınlarımızın büyük beğenisini kazanmış olacak ki, kiminle konuşsanız sanki ağız birliği yapmış gibi Çiğdem hanımın adını Büyükşehir Başkanlığı için telaffuz ediyorlar.  AK Parti Genel Merkezi tarafından da sevilen her dönem MYK’ya girme başarısı gösteren Karaaslan is dünyası tarafından da kabul görüyor. Genel Merkez yönü güçlü olan Karaaslan için sokaklar Samsun’a bir bayan eli değmesi gerektiğini ifade ediyor.

 

FUAT KÖKTAŞ

 

Samsun halkının sevgisini çok önceden kazanmış, iki dönem Samsun Milletvekili olan Sayın Fuat Köktaş’ın ismi Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sokaklarda konuşuluyor. Neden diye sorduğumuzda “Bizi en iyi o anlar il Başkanı olduğunda da her işimizi hallediyordu, Milletvekili oldu yine nerde görsek konuşabiliyoruz, ihtiyacımız varsa söylüyor elinden geleni yapıyor, Telefonlarımıza bakıyor” diyerek memnuniyetlerini ifade ediyorlar, iş adamı kimliğiyle de başarılı buldukları Köktaş’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda Samsun’un sorunlarını çözebileceği söyleniyor.

 

HÜSEYİN DÜNDAR

 

Çarşamba ilçemizin Belediye Başkanı olmasına rağmen, yaptığı başarılı çalışmaların  Samsun halkı tarafından takıp edilmesi Sayın Hüseyin Dündar’ında Büyükşehir Belediye Başkanlığında adının geçmesini sağlamış durumda. Bölgesine üniversite kazandırması ve yapmış olduğu sosyal donatılar ilçenin dışına tasmış, Samsun halkının da kullandığı alanlar haline gelmiş. Hele son yapmış olduğu boğaz köprüsüne benzer uygulama adeta Çarşambaya imza atmış durumda. Samsun halkının da dikkatini çekmiştir. 3 dönemdir Çarşamba Belediye Başkanlığında başarı grafiğini her dönem daha yükselterek yöneten Dündar için Samsun halkı  artık çalışmalarını Samsun için yapsın Büyükşehir’e aday olsun diyor.

 

ERDOĞAN TOK

 

Samsun’un en büyük merkez ilçesini 2 dönem yönetme fırsatı bulan Sayın Erdoğan Tok sürekli olarak halkın içinde olması, Güleryüz’ü ve gençlere yaklaşımı, samimi  bulunmuş olacak ki daha hiç hizmeti nedir konuşulmadan, birçok vatandaştan “Erdoğan abime yakışır”, “evladıma yakışır” ,”kardeşime yakışır” söylemleriyle onu Büyükşehir Belediye Başkanlığında görmek istiyoruz diyor. Peki, Samsun için ne yapar diye sorduğunuzda ise sınırlı olanaklarla neler yaptığını görüyoruz hele birde elinde Büyükşehir yetkisi olan bir Tok olsa onun yapamayacağı şey yoktur, Samsun onunla güven içinde geleceğe hazırlanır, biz ona güveniyoruz dedi.

 

ERHAN USTA

 

Son zamanlarda medyada sık yer almasının etkisinden midir bilmem ama sokaklar Erhan Usta ismini sıkça Samsun Büyükşehir Başkanlığına yakıştırmış durumda. Usta’yı öne çıkaran en büyük faktörler ise bilgi birikimi ve donanımıyla Samsuna büyük faydalar sağlayacağı olarak görülüyor. Son hamlesi ne kadar kendisini mağdur etmiş olsa da sokakların kahramanı olarak görülen Usta’yı Samsun halkı seviyor ve Büyükşehir Başkanlığında görmek istiyor.

 

NECATTİN DEMİRTAŞ

 

Gecen dönem İlkadım Belediye Başkanlığı yapan Necattin Demirtaş’ı Samsun halkı unutmamış, çünkü konuştuğumuzda bize anlatılan,  “Sayın Demirtaş  bizden hiç kopmadı  daima yanımızdaydı, düğünümüzde cenazemizde bizleydi, biz onun kişiliğini de Başkanlığını da sevdik. Kapısı bize daima acıktı istediğimiz zaman ulaşıp sorunlarımızı konuşabiliyorduk Samsun için yapacaklarını biliyoruz onu Büyükşehir Belediye Başkanlığında görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

HAYATİ TEKİN

 

Samsuna Kutlukent ve Tekkeköy Belediye Başkanı olarak hizmet vermiş olan Tekin özellikle milletvekili olduğu donem öncesi Samsun’un tamamıyla buluşması ve kendini ifade edebilmiş olması Samsun halkını etkilemiş olacak ki Samsun halkı  o dönem Milletvekili olması için katkı vererek Tekin’i  meclise göndermiş bu donemde listeye alınmamasına çok üzülmüşler, biz onun Samsun için neler yapabileceğini biliyoruz, gelsin Büyükşehre Başkan olsun, Samsun’u hakkettiği yere getirsin diyorlar.

 

HALUK KOÇ

 

Samsun halkına sorduğunuzda ismi en çok söylenenlerin basında Sayın Haluk Koç geliyor, nedenini ise ne zaman ihtiyacımız  olsa parti rozetine bakmaksızın kimin sağlıkla ilgili bir sorunu olsa Sayın Koç’a her zaman  ulaşabildiklerini ve yardım alabildiklerini söylüyorlar. Biz Samsun halkı olarak ona gereken desteği verdik üç dönem milletvekilimiz oldu, her zamanda vermeye devam edeceğiz, onu artık Samsun Büyükşehir Belediye başkanlığında görmek istiyoruz diyorlar.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<