Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Samsun MHP’de Sular Durulmuyor! Bu Bir Veda Mı Başlangıç mı?

Samsun MHP’de Sular Durulmuyor! Bu Bir Veda Mı Başlangıç mı?
130 views
22 Şubat 2016 - 16:31

 

MHP İl Başkanı Ömer Süslü görevden alınmadan önce yaptığı veda gibi paylaşım dikkat çekti.
MHP’de değişim diyen İl ve ilçe Başkanları görevden alınmaya başlarken Samsun İl Başkanlığının da görevden alınacağı gündemde. İl Başkanı Ömer Süslü’nün görevden alınarak yerine Ülkü Ocakları eski Başkanı Taner Tekin’in getirileceği konuşuluyor.

İl Başkanı Ömer Süslü görevden alınması ile ilgili kendilerine bir tebliğin yapılmadığını belirtirken sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım dikkat çekti. Yazdığı mesajının veda değil başlangıç olduğunu söyleyen Süslü, “Güneş birgün Milliyetçi Hareket için doğacak” dedi.

Ömer Süslü kişisel facebook hesabından yaptığı paylaşımda şu şekilde mesaj verdi:
VEDA DEĞİL YENİ BİR BAŞLANGIÇ
21 Şubat 2015 tarihinde yapılan MHP Samsun İl Başkanlığı Kongresinde delegelerimiz tarafından İl başkanlığına seçileli tam bir yıl oldu. Acısıyla, tatlısıyla dolu dolu bir yıl geçirdik. Bir genel merkez kongresi, iki seçim çalışması gerçekleştirdik. Kongre öncesinde şahısımızla ilgili birilerinin adamı yakıştırmasına ülkücü kimsenin adamı olmaz ama her daim adam olur ve her daim adamlarla olur cevabını verdim ve bu doğrultuda çalıştım. Bize oy vermeyen bir ilçe Başkan’ımın seni tanımıyorduk, tanısaydık 109 farkla aldığın seçimi 250 farkla alırdın sözünü hiç unutmuyorum. Sevgide serbestiyet, saygıda mecburiyet ilkesini hiç ama hiç sevemedim. Hep Başbuğ’umuzun ülkücü ülkücünün öz kardeşidir sözünü benimsedim ve Kardeşler birbirini sevmek mecburiyetindedir diye düşünerek kimseyi ötekileştirmeden hizmet etmeye çalıştım. İl başkanlığı seçimlerinden önce verdiğim sözlerin bir çoğunu gerçekleştirebilmemizin haklı gururunu yaşıyoruz. Seçilirsek ilk işimiz partimizi iktidar alternatifi partiye yakışır bir mekana taşıyacağız dedik ve ikinci ayımızda bunu gerçekleştirdik. Herkesi kucaklayacağız kimseye tepeden bakmayacağız dedik ve güzel bir birliktelik sağlamayı başardık. Samsun tarihinin en görkemli iftar yemeği bu birlik ve beraberliğimizin en güzel örneği oldu, katılan tüm ülküdaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Parti içi eğitime ve iletişime önem vereceğiz dedik tüm ilçe teşkilatlarımızda alanında uzman hocalarla eğitim seminerleri düzenledik. Herkesi dinledik, hep istişare içerisinde olduk. Parti bayramlaşmalarını parti binamızda farklı bir konseptle gerçekleştirmeye başladık. Kadın kollarımıza ayrı bir önem verdik. Belki de ilk defa il başkanlık divanında İki bayan başkan yardımcısıyla projeler ürettik. Söz veripte henüz yapamadığım iki projemizinden birisi olan ülkücü şehit ailelerimizden birer kişiyi Umre’ye gönderme projemizi 3 Mart tarihinde görevden alınsakta 5 aileyi göndererek gerçekleştireceğiz. Diğer ve son sözümüz olan Siyaset ve Liderlik Akademisi ile gençlerimizi yetiştirmek için hazırladığımız ve lansmanını yaptığımız sözümüzü gerçekleştirebilmekse maalesef nasip olmadı ve olmayacak gibide görünüyor. Hatasıyla sevabıyla geçen bir yılda bizden desteklerini esirgemeyen tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu bir yıl dönümü yazısıdır asla bir veda yazısı değildir. Aksine herşeyin yeni başladığının bilinmesini istiyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Güneş’in bize sözü var, birgün mutlaka Milliyetçi Hareket için doğacak.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<