Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Samsun’da Nitelikli Dolandırıcı 8 Kişi Yakalandı

Samsun’da Nitelikli Dolandırıcı 8 Kişi Yakalandı
28 views
19 Mart 2023 - 2:35

Samsun İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonda kredi kartı dolandırıcısı 8 kişi yakalandı.

 

Samsun Valiliğince yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Suç işlemek amacıyla kurulmuş örgüt faaliyeti içerisinde Nitelikli Dolandırıcılık Suçunun Bilişim sistemleri kullanılarak, haksız kazanç elde ettiği tespit edilen 8 şüpheli şahıs hakkında Aralık 2022 tarihi itibarıyla takip başlatılmıştır.

 

Şüpheli şahısların başkalarına ait kredi kartlarının kullanılması suretiyle MAİLORDER ödeme yöntemi ile Samsun, Ordu, Ankara ve Amasya illerinde bulunan işyerlerinden alışveriş yaptıkları, yapılan alışverişte almış oldukları eşyaları ucuz fiyata piyasaya satarak toplamda 1 milyon 800 bin TL gelir elde ettikleri tespit edilmiştir.

 

Eşzamanlı yapılan arama neticesinde, çeşitli dijital materyaller ele geçirilmiş ve organize suç örgütü mensubu 8 şüpheli şahıs yakalanmıştır” denildi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<