Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Şeker Güven Tazeledi

Şeker Güven Tazeledi
6 views
23 Haziran 2021 - 21:33

Çarşamba Yeşilırmak Gazeteciler Cemiyeti Derneği mevcut Başkan Erol Şeker, tek aday olduğu genel kurulda yeniden başkanlık görevine seçildi.

 

Çarşamba Yeşilırmak Gazeteciler Cemiyeti Derneği  2.Olağan Kongresi, Samsun’dan ve Çarşamba’dan birçok  gazetecilerin katılımıyla gerçekleşti. Sarıcalı Mahallesi Zübeyde Hanım Meydanı dernek binasında gerçekleştirilen ve tek adaylı yapılan kongrede mevcut başkan Erol Şeker yeniden seçilmiş başkan oldu.

 

Açılış, yoklama, İstiklal Marşı ve saygı duruşu sonrasında gerçekleştirilen seçim ile tek aday olduğu genel kurulda yeniden başkanlık görevine seçilen kongrede söz alan mevcut başkan Erol Şeker, “Gazetecilik mesleğini, mesleğin geleneklerini, ahlak ilkelerini korumak, herkesi bilgilendirme ve bilgi vermenin yanı sıra,  gerçekleri öğrenme hakkının bir aracı olan düşünce özgürlüğünü sağlamak, gazetecileri meslekleri her  yönleriyle ilerletmek ve yüceltmek şeklinde önemli bir yapı bu olan derneğimize yeniden aday seçilmenin haklı gururunu yaşıyorum. Yönetimde ve üyelikte yer alan bütün arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarken, değinmek istediğim bir diğer konu ise son günlerde meslektaşlarımıza yapılan şiddet. İşini layıkıyla yapan meslektaşlarıma yapılan bu fiziksel şiddeti bir kez daha kınayarak bir daha böyle olaylara maruz kalmamayı diliyorum” dedi.

 

Nevzat Akkaya Nurhan Güzel, Ertan Sağlam ve Turgut Bozyel ‘in yönetimde olduğu başkanlık seçimi pandemi kuralları gözetilerek ikramlar dahilinde gerçekleşirken, fotoğraf çekimi, dilek ve temenniler sonrasında ise son buldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.