Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Tekkeköy Belediyesi sosyal tesislerinin sayısını arttırıyor

Tekkeköy Belediyesi sosyal tesislerinin sayısını arttırıyor
134 views
14 Temmuz 2016 - 12:18

Tekkeköy Belediyesi park, çocuk oyun alanı, mesire alanı, halı saha, spor alanı gibi daha birçok tesisin yanında vatandaşlarının, turistlerin ve ilçeye gelen yerli yabancı misafirlerinin ağırlanması için mahallelere yeni sosyal tesisler kazandırmaya devam ediyor.

Tekkeköy’e ziyarete gelen yerli yabancı turist ve misafir sayısının her geçen gün katlanarak arttığını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘‘ilçemiz çok hızlı bir biçimde büyürken aynı zamanda da nüfus hareketliliği yoğunlaşıyor. Tarih, turizm, kültür, doğa ve sanayi kenti olarak anılan ilçemize yurt içinden ve yurt dışından ziyarete gelen misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanabilmesi için sosyal tesisler büyük önem arz ediyor. Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında spor alanları, çocuk oyun alanları, piknik ve mesire alanları, parklar, halı saha, restoran, spor tesisi gibi halkımızın yoğun bir şekilde kullandığı mekanların sayısını arttırarak, halkımızı en iyi en güzel hizmet ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Bunların yanında mahallelerimizde hanımlar konağı, kültür merkezi,  bilgi evleri, spor tesisleri gibi yeni projelerimizi de hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Tekkeköy Olimpiyatlara Sosyal tesisler bakımından da hazırlanıyor

Samsun’da 2017 yılı içerisinde düzenlenecek olimpiyatların bir bölümünün ilçedeki büyük spor tesislerde düzenleneceğini söyleyen Başkan Togar ‘‘ olimpiyatlar ilçemizin yurt dışında ve yurt içinde tanıtımı için büyük bir fırsat. Olimpiyatlar için ilçemize gelen misafirlerimizi merkeze çekmek ve en iyi şekilde konuk etmek bizlerin en büyük görevi olacak. Bunun için özellikle konuk ağırlama alanları ve sosyal tesislerimize yöneldik. Sevgi tekkesi adıyla ilçemizin en yoğun mahallesinde açtığımız ve nezih bir aile ortamında vatandaşlarımıza hizmet veren kafe restoranımızın ardından Kutlukent mevkiine yaptığımız 80. Yıl parkı ve tesislerini de bu ay sonuna kadar hizmete sunacağız. Yine Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy mağaraları arkeoloji vadisi içerisinde bulunan tarihi binalardan kafe restoran olarak hazırlanan tescilli tarihi binayı da belediyemize ait kafe restoran olarak hizmete sunacağız. Vatandaşlarımız ve ilçemize gelen misafirlerimize hizmetin en iyisini ve en kalitelisini sunacağımız tesislerimiz her geçen gün daha da artacak. Belediyemize ait olan bu sosyal tesislerimizde bölgemize ait damak tatları, içecekler ve tatlıları da misafirlerimizin beğenisine sunacağız. Artık bizler ve vatandaşlarımız yerli yabancı misafirleri ile turistleri gönül rahatlığı ile ilçemizde hizmet veren tesislerimizde konuk edebileceğiz. Turizm içinde önemli bir eksik olan sosyal tesis eksikliğini de böylelikle giderilmiş olacağız. 2017 yılında İlimizde yapılacak 2017 olimpiyatlarına kadar sosyal tesis sayımızı iki katına çıkartarak olimpiyatlar için ilimize ve ilçemize gelen tüm yerli ve yabancı misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız‘‘ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<