Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Tekkeköy’de Kadir gecesi özel programına davet

Tekkeköy’de Kadir gecesi özel programına davet
117 views
01 Temmuz 2016 - 16:56

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar mesajında, şunları kaydetti:

“Af, mağfiret, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü yaşar iken, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi ve akabinde Ramazan Bayramı’na kavuşmanın da haklı sevincini yaşıyoruz. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu azaptan kurtuluş olarak bilinen Ramazan ayının son günlerini idrak etmekteyiz. Cuma gecesi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başladığı bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni kutlayacağız. Tutulan oruçların yapılan ibadetlerin ve yardımların bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Ramazan Bayramı’nın müjdecisi, karanlıklar ve cehalet içinde yüzen insanoğluna kurtuluş yolunu gösteren Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya ve İslam alemine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Yüce Mevlamız, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etsin. Bu mübarek gece İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını niyaz ediyorum. Rabbim bu gecede yapacağımız dualarla İslam aleminde ve ülkemizde yaşanan terör olaylarının bitmesine akan kan ve gözyaşlarının dinmesine vesile kılsın.”

Kadir gecesi özel programına davet

1 Temmuz Cuma akşamı Kutlukent hizmet binamız önünde düzenleyeceğimiz iftar yemeği, kuran tilaveti, ilahiler, semazen gösterileri, konuşmacılar ve toplu teravih namazının kılınmasının ardından Peygamberimiz Hazreti Muhammet’in sakal-ı şerifinin ziyaret edileceği kadir gecesi özel programımıza tüm hemşehrilerimiz davetlidir. Bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen bu gecede tek yürek olarak dua ve ibadet etmeye herkesi bekliyoruz.’’

Seccadeni Almaya Gel

Kadir gecesi özel programında kılınacak toplu teravih namazı için tüm katılımcılara seccade hediye edeceklerini ifade eden Başkan Togar ‘Seccadeni almaya gel sloganımızla Kadir gecesi özel programımıza gelen tüm davetlilere seccade hediye edeceğiz. Ardından birlik beraberlik içinde toplu teravih namazımızı eda etmiş olacağız. Tüm hemşehrilerimi seccadelerini almaya ve Kadir gecesi özel programımızda bir ve beraber olmaya davet ediyorum’ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<