Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Tekkeköy’de Turizm Haftası Kutlandı

Tekkeköy’de Turizm Haftası Kutlandı
68 views
01 Mayıs 2023 - 2:36

Tekkeköy İlçesi Nedime Serap Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Turizm Haftası kapsamında öğretmen ve öğrencilerinin Türkiye’nin gezilip görülecek yerlerinin tanıtımı için büyük özveriyle hazırlamış olduğu program güne damgasını vurdu.

Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürlerinin davet edildiği program Türkiye’nin her şehrinin tanıtımı, slayt görüntüleri ve öğrencilerin yaptığı oratoryo çalışmasıyla yapıldı. Samsun’un Türküleri saz ve def eşlinde okulun öğretmenleri tarafından seslendirildi. Türkiye’nin çeşitli yörelerinin halk oyunları öğrenciler tarafından sergilendi. Programda Samsun’a ait keşkek, karalahana sarması, Bafra nodulu Terme pidesi, Tirit yemekler katılımcılara ikram edildi.

‘ÖNEMLİ BİR PROGRAM OLDU’

Tekkeköy ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Ülkemizin Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle birlikte zengin kültürümüzü de yansıtan türkü ve şarkılarımızın da söylendiği programın gençlere aktarılması ve sevdirilmesi bakımından çok değerli bulduğunu belirterek emek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik etti.

 

Haber: Köksal ÖNER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<