Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Tokat Şehidini Dualarla Uğurladı

Tokat Şehidini Dualarla Uğurladı
27 views
30 Nisan 2023 - 21:57

Mardin Nusaybin kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astubay Üsçavuş Mehmet Gündüz, memleketi Tokat’ın Niksar ilçesinde dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

 

Jandarma Astsubay Üstçavuş Mehmet Gündüz, Mardin Nusaybin kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Şehidin cenazesi Mardin’de yapılan törenin ardından memleketine gönderildi. Tokat havalimanında yapılan karşılama töreninin ardından baba ocağında helallik alındı.

 

PROTOKOLDEN ŞEHİTE SON GÖREV

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı cenaze namazı için öğle namazını müteakip Niksar Ulu camine getirildi. Cenaze namazına Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, jandarma Kıdemli Albay Bahri Bostancı, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi ve ayrıca Samsun Polis Okulu Mezunları Emeklileri ve Çalışanları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (SAMPOMDER) Genel Merkezi Basın Sözcüsü Köksal Öner, ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından şehidin naaşı Günlüce köyünde gözyaşları arasında  toprağa  verildi

 

Haber: Köksal ÖNER

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<