Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Türkel, ‘Görevimin Başındayım’

Türkel, ‘Görevimin Başındayım’
2 views
28 Aralık 2022 - 23:20

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, ‘Ezberleri bozmak için görevimin başındayım’ dedi. Türkel, ‘Milletvekilliği bize yetmez. Biz iktidar olacağız. Ve ben iktidar partisinin il başkanı olacağım’ dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, partisinin 40 il başkanı ve 39 ilçe başkanının milletvekili aday adayı olmak için istifa ettiğini duyurdu.

 

CHP’li Salıcı, yaptığı yazılı açıklamada, 2023 yılında yapılacak seçimlerde milletvekili aday adayı olmayı düşünen il, ilçe ve belde başkanları ile il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi için 26 Aralık’a kadar verilen sürenin dün sona erdiğini belirtti. Salıcı, milletvekili aday adayı olmak için 40 il başkanı ve 39 ilçe başkanının istifa ettiğini kaydetti.

 

Bu kapsamda Bursa, Nevşehir, Malatya, Isparta, Erzincan, Aksaray, Tokat, Uşak, Yalova, Çorum, Balıkesir, Konya, Burdur, Mersin, Kırşehir, Hakkari, Tunceli, Van, Batman, Trabzon, Kocaeli, Karaman, Ordu, Hatay, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli, Aydın, Manisa, Çanakkale, Kayseri, Muğla, İzmir, Rize, Denizli, Sivas, Kilis, Gümüşhane, Artvin ve Karabük il başkanlarının istifa ettiği belirtildi.

 

Partisinde her türlü göreve hazır olduğunu, bulunduğu makamda yapacak çok daha işleri bulunduğunu belirten CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “Milletvekili aday adayı olmak için istifa eden arkadaşlarımın bu kararlarına saygı duyuyorum ve kendilerine başarılar diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin her kanadında çalışmak ve görev yapmak ve milletimize hizmet etmek amacıyla koşturmak bizim için kutsal bir görevdir. Bizim bulunduğumuz makamda daha yapacak çok işimiz var.  İlk hedefimiz 2023 seçimlerinden Türkiye’nin üzerine karabasan gibi çökmüş, ekonomik ve huzur olarak milletimizi darmaduman etmiş olan AK Parti Hükümetini demokratik yollarla ve halkımızın desteği ile iktidardan indirmektir. Ülkemizin aydınlık geleceği, çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara huzurla ve umutla bakabileceği ortamlara kavuşturmak istiyoruz.

 

20 yıldır AK Parti’nin seçilmişleri Samsun’dan götürdü. Samsun’a bir çivi çakmadı. Cumhuriyet yatırımlarının tamamını sattılar. Hep kendilerine çalıştılar kendi ceplerini doldurdular. Samsun’luların kaybettiklerini yerine koymak için halkın iktidarını hep birlikte kurmak için Samsun İl Başkanı olarak görevimin başındayım. Bizim Ankara değil Samsun sevdamız var. Samsun’umuza il başkan olarak hizmet etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<