Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Atakum’da Çocuklar Hem Eğleniyorlar Hem Öğreniyorlar

Atakum’da Çocuklar Hem Eğleniyorlar Hem Öğreniyorlar
95 views
11 Haziran 2016 - 18:43

Atakum Belediyesinin Ramazan Etkinlikleri kapsamında çocuklar için gerçekleştirilen etkinlikler, Atakumlu miniklere unutulmaz anlar yaşatıyor. Doyasıya eğlenen çocuklar, kukla yapmayı da öğreniyor.

Atakum Belediyesi tarafından Ramazan Ayı kapsamında düzenlenen ve geleneksel hale gelen etkinlikler, özellikle çocuklara keyifli anlar yaşatıyor. Geleneksel Türk tiyatrosunun ve masalların unutulmaz kahramanlarıyla birlikte çeşitli aktiviteler gerçekleştiren çocuklar, kendileri için kurulan atölyede kukla yapmayı da öğreniyor. Yalı Kafe’de iftardan sonra başlayan etkinlikler, minikler kadar ailelerinin de ilgisini çekiyor.

Ramazan Ayının maneviyatına uygun bir çerçevede etkinlik programı hazırladıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ramazan Ayı kapsamında Yalı Kafe önünde kurduğumuz ve nostaljik evlerden oluşan Ramazan Sokağımız, vatandaşlarımızdan büyük ilgi görüyor. Ramazan Sokağının yanı sıra Ramazan Ayının maneviyatına uygun çeşitli etkinlikler ve buluşmalar gerçekleştiriyoruz. Düzenlediğimiz iftar yemekleriyle halkımızla aynı sofralarda buluşuyor, paylaşmanın güzelliğini yaşıyoruz. Atakum İlçesinde Ramazan Ayını en güzel haliyle yaşıyoruz. Ülkemizin içerisinde bulunduğu zor süreç ve yüreğimizi yakan şehit haberleri sonrası, programımızın eğlenceli kısımlarını kaldırdık. Önceliğimiz çocuklarımızın yüzünün gülmesi, Ramazan Ayını sevmeleridir” dedi.

Çocuklara yönelik kapsamlı bir program hazırlandığını ifade eden Başkan Taşçı, “Çocuklar bizim canlarımız. Onların yüzünün gülmesi, mutlu olması bizim için paha biçilemez bir servettir. Bu kapsamda masal kahramanları, geleneksel Türk tiyatrosunun unutulmaz kahramanları ve Osmanlı ve Türk çocuk oyunları eşliğinde keyifli zaman geçirmeleri için etkinlik başlattık. Küçük Eller Kukla Tiyatrosunun başarılı oyunlarıyla birlikte doyasıya eğlenen çocuklarımız, yine aynı ekipten kukla yapımını öğreniyorlar. Hem çocuklar hem de aileleri keyifli zaman geçiriyor. Bütün çocukları iftardan sonra Yalı Kafe’ye bekliyoruz. Bu mutluluğa ortak olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<