Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Bafra’da Sokak Hayvanları ve Parke Tesisinde İnceleme

Bafra’da Sokak Hayvanları ve Parke Tesisinde İnceleme
168 views
25 Ocak 2017 - 21:19

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsun AK Parti Milletvekili Orhan Kırcalı ve AK Parti ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven ile birlikte Bafra Belediyesi ait sokak hayvanları barınağı ve Parke taşı ve bordür üretim tesislerini gezerek çalışmaları yerinde takip ettiler.

 

Bafra Belediye Başkanı ziyaret ve incelemeler hakkında şunları söyledi: Milletvekilimiz Orhan Kırcalı ile Ankara’da, Samsun’da ve Bafra’yı ziyaretlerinde her zaman beraber oluyoruz. Milletvekilimiz ve ilçe başkanımızla pek çok konuyu görüşüyor ve fikir alış verişlerinde bulunuyoruz. Bafra için yapılacak olan çalışmaları değerlendiriyoruz. Bugünde hep beraber belediyemize ait tesislerde incelemeler yaptık. İlçemizde doğal gaz çalışmaları yapılacağını önceden öngördüğümüz için Asfalt şantiyesi ve plenti kurduk. Asfalt serme makinesi 4 adet silindir, asfalt bakım aracı, kamyon ve greyderler aldık. Bunun yanında parke taşı ve üretim tesisleri kurduk. Asfalt ve kaldırım konusunda dışa bağımlılığımızı bitirdik. Bu yıl 30.000 ton asfalt ve 30.000 metrekare kaldırım çalışmasını tamamladık.  Yeni mahallelerimizde ise 80.000 metre beton yol çalışmasına başladık. Bu yılın sonuna kadar özellikle havaların iyi olması durumunda ilçemizde yol ve kaldırım konusunda problemleri hemen hemen bitireceğiz.

 

AK Parti Samsun milletvekili Orhan Kırcalı ise incelemelerden sonra şunları söyledi: Bafra belediyemizin böyle güzel tesislere sahip olmasından mutluluk duyuyor ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bafra’da doğal gaz çalışmaları yapıldı. Bu çalışmaların 18 mahallemizde bittiğini diğer 3 mahallemizde de en kısa sürede biteceğini biliyorum. Bu çalışmalar neticesinde yollarda meydana gelen bozulmalar oldu. Belediyemiz yeni asfalt ve kaldırımlar yaptı. Yapmaya devam edecek. Belediye başkanımız hem şehir merkezinde hem de yeni mahallelerimizde yol yapımına önem veriyor.

AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven’de yaptığı açıklamada şunları söyledi: Yol medeniyettir. Belediyemiz yol yapımı için tüm alt yapıyı daha önceden tamamladı. Bu nedenle çok hızlı olarak çalışmalar yürüttü. İlçemizde son 5 yılda 300 km doğal gaz hattı döşendi. Baframız hem ekonomik hemde çevre dostu doğal gaza kavuştu. 300 km çok uzun bir mesafe bir yandan da bozulan yollarımız yapıldı. Yeni asfaltlar döküldü. İnşallah başkanımızın da ifade ettiği gibi bu yılın sonuna kadar daha çoğu da yapılacaktır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.