Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Bakan Kılıç’tan Ayvacık’ta Şehit Ailesine Ziyaret

Bakan Kılıç’tan Ayvacık’ta Şehit Ailesine Ziyaret
106 views
29 Mayıs 2016 - 20:50

Van’da PKK’lı teröritlerce yapılan hain saldırıda şehit düşen Ayvacık İlçesi Terice Mahallesinden J. Uzm. Çvş. Ferdullah Kaygusuz’un cenazesine yoğunluğu sebebi ile katılamayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç bugün ilçeye gelerek  şehit ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Şehit ailesine ziyarette bulunmak için Samsun’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ı Çarşamba Havalimanında Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur başta olmak üzere  Samsun Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Ercan Yaşin, Ak Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili  Turan Çakır, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşcı, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kzılkan ve Ak Parti İl Yönetimi karşıladı.

Çarşamba da Ak Parti İlçe Danışma Meclis toplantısına katılan Gençlik ve Spor Bakanı daha sonra Ayvacık İlçesinin Terice Mahallesindeki şehidin baba ocağına gelerek taziye ziyaretini gerçekleştirdi. Gençlik ve Spor Bakanına burada Belediye Başkanı Mustafa Belur olmak üzere Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Albay Vural Yıldırım, İlçe Kaymakamı  Can Kazım Kuruca, İlçe Jandarma Komutanı Eren Yüksel, Ak Parti İL Başkanı Muharrem Göksel,  Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilimiz  Turan Çakır, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kızılkan, Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Güler, Refahittin Şencan, İlçe Müftüsü Hadi Keskin, Ayvacık Belediye Meclis Üyeleri ve Fen İşleri Müdürü Vedat Yazıcı eşlik eti.

Şehit J. Uzm. Çvş. Ferdullah Kaygusuz’un baba evini ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç acılı baba Avni Kaygusuz ve anne Hatun Kaygusuz’a taziyelerini ileterek kardeşlerine sarılıp Allah’tan sabır dileyerek acılarını paylaştı.

Devlet ve millet olarak, daima şehit aileleri ile gazilerin yanlarında olduklarını vurgulayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ‘’  Biz hainlerle mücadeleye kanımızın son damlasına, nefesimizin sonuna kadar devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden bu alçak PKK’lı hainler asla emellerine ulaşamayacaklar. Şehitlerimizin katilleri bulunup, bu alçakça saldırının hesabı mutlaka sorulacaktır. Şehit olan yiğit vatan evladı Ferdullah Kaygusuz ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına sabır ve metanet diliyorum” diyerek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin terör örgütünün üzerine kararlılıkla gitmeye devam edeceğini söyledi.

Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanı Şehidin babası Avni Kaygusuz’a Ayvacık Halkı adına özel olarak yaptırılan Türk Bayrağı ile Kuran-ı Kerim hediye etti. İlçe Müftüsü Hadi Keskin tarafından şehidin ruhuna  okunan  Kuran-ı  Kerim ve yapılan duaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı şehidimizin evinden ayrıldı.

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur şehidimizin ailesine taziyesini ileterek ‘’ Acımız çok büyük hüznümüz dağlar kadar ama başımızı öne eğmiyoruz. Gururluyuz şehidimizle gurur duyuyoruz. Teker teker Vatan toprağına emanet ettiğimiz aziz şehitlerimize bir yenisi maalesef ilçemizden oldu. Tarihin kuruluşundan bu güne şehitlik mertebesi aziz milletimiz için bir şeref madalyası olarak görülmüş, aziz Türk milleti vatan için her zaman canını seve seve ortaya koymuştur. Bu acı günümüzde gün birlik olma günüdür. Gün terörün karşısında yer alma günüdür.  Bugün aziz şehidimize karşı en büyük görevimiz yüreklerimizi kenetlemek, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmektir. Onun aziz hatırasına karşı göstereceğimiz en büyük saygı hakkın, hukukun, adaletin, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin yanında yer almaktır. Şehit kardeşimize ve diğer şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, kederli aileleri başta olmak üzere Türk milletine ve Ayvacıklı halkımıza başsağlığı diliyorum.’’ Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<