Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Balkan Türkleri Derneği Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü’ne Davet Ediyor

Balkan Türkleri Derneği Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü’ne Davet Ediyor
115 views
02 Haziran 2016 - 19:46

Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği 18. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü hazırlıklarını tamamladı.

 

Samsun Balkan Türkleri Derneği tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenecek olan geleneksel etli kazan pilavı günü etkinliği için tüm çalışmaları ve hazırlıkları tamamladı. Balkan Türkleri Derneği 18. Geleneksel Etli Kazan pilavı günü etkinliği bu yıl 5 Haziran 2016 Pazar günü Asarağaç piknik ve mesire alanında yapılacak.

 

Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Cihat Yılmaz, “Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Etli Kazan Pilavı Günü etkinliğimizin bu yıl 18’incisini büyük bir heyecan ve gururla gerçekleştireceğiz. Etkinliğimiz ile ilgili son toplantılarımızı ve görüşmelerimizi yaparak hazırlıklarımızı tamamladık. Bu yıl geçen yılda olduğu gibi Etli Kazan Pilavlarımız kendi aşçılarımız tarafından etkinlik alanında hazırlanıp pişirilecek. Yine etkinlik alanında çeşitli aktiviteler ve Halk oyunları yarışması düzenleyeceğiz. Halk oyunları yarışmamızda dereceye giren ekiplerimizi de çeşitli hediyelerle ödüllendireceğiz. Kültürümüzü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla birçok faaliyet düzenledik. Ama bunlar içerisinde en çok benimsenen halk oyunları çalışmalarımız oldu. Yediden yetmişe birçok insan halk oyunları kurslarımıza katıldı. Özellikle gençlerin ve çocukların halk oyunları kurslarımıza katılması bizlere ayrı bir heyecan katıyor. Programımızda yetişkinler ve öğrenciler arası halk oyunları yarışmalarının dışında yerel sanatçıların konseri, sihirbaz gösterileri, palyaço gösterileri ve bir çok farklı aktivite ile süsleyerek festival havasında kutlayacağız. 5 Haziran 2016 Pazar günü düzenleyeceğimiz 18. geleneksel etli kazan pilavı günümüze tüm Samsunluları davet ediyorum” dedi.

13230245_10207738005942293_8605549700237952513_n

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<