Haber Aramızda | Samsun Haberleri

DARBEYE SELÂLI ÖNLEM! CAMİLERDE OKUNAN SELÂLAR VATANDAŞI ENDİŞELENDİRDİ!

DARBEYE SELÂLI ÖNLEM! CAMİLERDE OKUNAN SELÂLAR VATANDAŞI ENDİŞELENDİRDİ!
176 views
26 Temmuz 2016 - 22:18

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi tüm camilerde salalar verilirken akşam tekrar başladı

 

 

FETÖ terör örgütü üyeleri tarafından 15 Temmuz gecesi darbe yapmak isterken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canlı yayında halkı sokağa davet etmesi ile darbe girişimi geri püskürtülmüştü. O gece alınan önlemlerden birisi de camilerde sala verilmesi oldu.

 

Diyanet İşleri Başkanlığının talimatıyla Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun’da da salalar okunurken Vali İbrahim Şahin’in talimatıyla da Samsun’da okunan salaların ardından halkın meydanlara inmesi için duyuru yapılmıştı. Darbe girişiminin ardından bir hafta geçmesine rağmen meydanlarda demokrasi nöbeti devam ederken bu gece yatsı namazından 20 dakika önce tüm camilerde salaların okunması vatandaşları endişelendirdi. Salaları duyan vatandaşla, “Tekrar darbe girişimimi var” derken daha sonra sadece bir önlem olduğu açıklaması rahatlattı.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Samsun Müftüsü Veysel Çakı ise, “Diyanet İşleri Başkanlığının talimatı ile darbe girişimine karşı vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve dikkatli olmaları konusunda bir önlem almak için tekrardan salalar okunmaya başlandı. Bu akşam başlanan uygulama ikinci bir emre kadar her akşam yatsı namazından 20 dakika önce her gece okunmaya devam edecektir” dedi.

HABER MERKEZİ

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<