Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Eyüp Güler Yeni Yer Sözünde Durdu!

Eyüp Güler Yeni Yer Sözünde Durdu!
168 views
31 Ocak 2016 - 20:55

 

Samsun Esnaf Odaları Birlik seçimi öncesinde mevcut binasının sıkıntılarından dolayı taşınacağı ve yeni bir yere geçeceği sözünü veren Birlik Başkanı Eyüp Güler, çalışmalar hızla devam ettiklerini belirtti.
Dün Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Birlik Binası’nda genel kurulunu yapan Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, Canik ilçesinde Piazza AVM arkasındaki 675 metrekarelik arsasını sembolik bir rakamla Esnaf Odaları Birliğine sattı. Genel kurulda konuşan Kooperatif Başkanı Uğur Tüfekçi, “Mevcut birlik binamızda yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı değişmesi gerekti. Bunun için birlik başkanlığına göreve gelen Eyüp Güler yeni yer arayışına girmişti. Birliğin maddi gücü çok fazla olmadığından ve yeni yeri esnafın sırtına yüklemeden geçmek istedi. Bizde kooperatif olarak bir arsamızın olduğunu ve kendisine bağış yapabileceğimizi söyledik” dedi.

BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR

Samsun esnafının yeni birlik binasına geçmesi için göreve ilk geldiği günden bu yana çalıştıklarını kaydeden Esnaf Odaları Birlik Başkanı Eyüp Güler ise, “Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Uğur Tüfekçi ve üyelerinin yaptığı taktir edilecek bir davranıştır. Kooperatifin kullanılmayan arsası Esnaf Odaları Birliğine cüzi bir rakamla satışını gerçekleştir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz ve meclis üyeleri de geçtiğimiz yıl imar değişikliğini gerçekleştirdiler. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Bundan sonra başta TESK Başkanvekili Fevzi Apaydın ve Samsun’daki esnaf odalarımızın katkılarıyla güzel bina sahibi olacağız. Bundan sonra birlik olarak yönetim kurulumumuz ile alış işlemini gerçekleştireceğiz. Ardından Büyükşehir Belediyemizin vereceği izin doğrultusunda binamızın projesini hazırlayacağız. Mevcut binamızı da sattıktan sonra kazmayı vuracağız. Amacımız esnafımıza yük bindirmeden desteklerle binamızı tamamlamak. Önümüzdeki yıl içerisinde binamızı tamamlayarak yeni yerimize geçmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

GercekBizde

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<