Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Fıncık Üreticisi Kendini Sömürtmemeli! Hakkını Almayı Bilmeli!

Fıncık Üreticisi Kendini Sömürtmemeli! Hakkını Almayı Bilmeli!
125 views
27 Şubat 2016 - 12:05

 

CHP İl Başkanı Tufan Akçagöz, fındık üreticisinin sorunlarına değinerek, “Ağlamayan bebeğe mama vermezler. Fındık üreticisi hak aramayı bilmeli. Kendini sömürtmemeli” dedi.

 

İlçe örgütlerinde danışma kurullarına devam eden CHP İl Başkanı Tufan Akçagöz Terme ve Çarşamba İlçelerinde toplantı yaptı. Çarşamba İlçesinde fındık üreticisinin sorunlarına değinen Akçagöz, çarenin CHP’de olduğunu söyledi.

 

CHP İl Başkanı Tufan Akçagöz, partisinin, Çarşamba ve Terme İlçe örgütü danışma kurullarına, CHP İl yöneticileri Mehmet Kundak, Ahmet Orhan, Nalan Çilingir, Hatice Özer, Filiz Öztopal, Mustafa Güngör, Taner Padar, Ünzile Şahin, Alican Akdağ, Murat Çan ile birlikte katıldı. CHP Çarşamba İlçe örgütünde konuşan Tufan Akcagöz, fındık üreticisinin sorunlarına dikkat çekti. Fındık üreticisinin, emeğinin karşılığını alamadığını belirten Akcagöz, “Fındık üreticisi, canını dişine takarak topladığı, altın nazarıyla baktığı mahsulünün para etmediğini görünce kahroluyor. Fındık üreticisi bunu hak etmiyor. Ancak burada bir şeye dikkat çekmek istiyorum. Ağlamayan bebeğe meme vermezler. Fındık üreticisi de hak aramayı bilmeli, kendini sömürtmemeli. Ürettiğinin karşılığını alamamak, çiftçiye yapılan bir zulümdür. Üretici, bu zulümden memnun değilse, CHP’ye oy vermekten başka çaresi yoktur. Biz buradayız. CHP örgütü burada“ dedi. Çarşamba İlçe Başkanı Süleyman Bilici, ilçe yöneticileri ve partililer, toplantıya yoğun ilgi gösterdi.

 

CHP Terme örgütü danışma kurulunda konuşan CHP İl Başkanı Akcagöz, Can Dündar ve Erdem Gül’ün tahliyeleriyle ilgili, “Anayasa Mahkemesi, verilen tutuklama kararının, hak ihlali olduğunu net olarak ortaya koyuyor. Hak ihlali, Can Dündar ve Erdem Gül’ün haksız ve hukuka aykırı olarak tutuklandığı anlamına geliyor. Yani, tutuklama kararı veren Hakim, bir hak ihlali yapmış. Bunu basit görmemek gerek. Özgürlüğün haksız yere kısıtlanması, başlı başına bir hukuk faciasıdır. Bunu kabul etmek mümkün değil. AKP’nin ülkeyi seviyeyi gösteriyor aslında. Yapılan anketlerde yargı kurumları, en az güven duyulan kurumlar haline gelmişse, bu AKP iktidarının ürünüdür. Anayasa Mahkemesi’nin bu görüşü doğrultusunda verilen tahliye kararları da gayet olağandır. Can Dündar ve Erdem Gül’e büyük geçmiş olsun diliyorum. Bir hukuk ayıbına kurban edilmeye çalışıldılar“ dedi. Sözlerine, Terme’ye kurulmaya çalışılan Termik santral ile devam eden Akçagöz, “ Güçleri yetiyorsa, termik santrali hayata geçirsinler. Kimse Terme halkını tek başına sanmasın. Halkımızla beraberiz. Beraber olmaya da devam edeceğiz“ dedi. CHP Terme İlçe örgütü danışma toplantısına, İlçe Başkanı Hasan Bekgöz ev sahipliği yaparken, önceki dönem ilçe Başkanı Cemal Akyazı, ilçe yöneticileri ve partililer, toplantıya büyük destek verdiler.

Toplantıların ardından, gittiği her ilçede olduğu gibi esnaf ziyareti gerçekleştiren CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, halkın sorunlarını dinledi ve onlarla bir süre sohbet etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<