Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Hampton By Hilton Samsun Otel’e Törenle Mavi Yıldız Ödülü Verildi

Hampton By Hilton Samsun Otel’e Törenle Mavi Yıldız Ödülü Verildi
177 views
14 Nisan 2016 - 15:24

5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve bu kapsamda hazırlanan mevzuatlara teknik ve hijyenik yönden uyum sağlamış Turizm İşletme Belgesi bulunan otelleri ödüllendirmek, kamuoyuna duyurmak ve böylece sektörel bazda rekabet ortamını tesis etmek üzere, Samsun İli sınırları içerisinde faaliyet gösteren Turizm İşletme Belgesi olan oteller için Valilik Makamının olurları ile yürürlüğe giren “Mavi Yıldız” projesi kapsamında oluşturulan Mavi Yıldız Değerlendirme Komisyonu, ödül için başvuran Hampton By Hilton Samsun Otel’de 11 Şubat 2016 tarihinde denetim yapmıştır. Denetim neticesinde oy birliği ile işletmenin ödül almaya hak kazandığına karar vermiştir.

12 Nisan 2016 tarihinde Hampton By Hilton Otel’de Vali Yardımcıları Faruk Necmi Kurt, Ali Galip Saral, Mehmet Ali Karatekeli ve Mehmet Ali Yıldırım, ilçe kaymakamları, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürleri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Şube Müdürlerinin de katılımları ile ödül töreni gerçekleştirilmiştir. Tören sonunda işletmenin yatırımcısı Tunahan Sarıtaşlı’ya Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt tarafından Mavi Yıldız Ödülü teslim edilmiştir. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven’in Hampton By Hilton Otel Genel Müdürü Halil Ertan’a Mavi Yıldız Beratını takdim etmesinin ardından Mavi Yıldız’ın işletme gönderine çekilmesiyle tören sona ermiştir.

Törende konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven “Turizm şehri olma yolunda ilerleyen Samsun’umuz için Sayın Valimizin onayı ile İl Müdürlüğümüzün de katkı sağlaması amacıyla başlatılan Mavi Yıldız Projesi kapsamında bugün üçüncü otelimizin ödülünü vermek üzere buradayız. Bundan sonraki süreçte de gıda mevzuatına tam uyum sağlayan ve Mavi Yıldız ödülünü almaya hak kazanan otellerimizin ödüllerini de yine hep beraber vermiş olacağız. Ödül alan işletmemizin tüm çalışanlarını ve projeye katkı sağlayan başta Sayın Valimiz olmak üzere, emeği geçen tüm kurumlara ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” Dedi.

Samsun Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt da konuşmasında “Mavi Yıldız projesi Sayın Valimizin önderliğinde yürütülen çok anlamlı bir projedir. İnsanların yemesi, içmesi ve sağlığıyla ilgilidir. Sağlık ve hijyen kurallarına uyan işletmelerin teşvik edilmesi ve onurlandırılması içindir. Gıda hizmetlerinde önem arz eden bir projedir. Bu müessese hijyen ve sağlığa önem veren bir işletme olduğu için bu ödüle layık görülmüştür. Bunun için kendilerini tebrik ediyorum. Umuyorum ki, aynı şekilde diğer işletmeler de bu projeye rağbet ve gayret göstererek ödül almaya hak kazanırlar. Ben bu konuda katkı sağlayan arkadaşlarımı ve kurumlarımızı kutluyorum ve teşekkür ediyorum.” Dedi.

Mavi Yıldız ödülü için başvuruda bulunan diğer işletmelerin denetimleri komisyon halinde yapılmaya devam edilecektir.

Ödülü almaya hak kazanan işletmelerin ödülleri, işletmelerde yapılacak olan törenle kendilerine teslim edilerek basın yoluyla ve Mavi Yıldız web sayfası aracılığıyla halka duyurulacaktır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<