Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Kavak’ta ki Dev Projede Sona Gelindi

Kavak’ta ki Dev Projede Sona Gelindi
94 views
02 Haziran 2016 - 19:56
Kavak’ın sosyal tesis sorununa neşter vuracak Canbulatoğlu Çerkez Ekrem Bey parkındaki çalışmalar son hızıyla devam ediyor.
 
Kavak’a yapılan büyük yatırımların Kavak’ı modern bir ilçe haline getireceğini vurgulayan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu; “bayramdan sonra birçok çalışmanın açılışı yapılacak bunların içinde Canbulatoğlu Çerkez Ekrem Bey parkı’da bulunuyor. 19 mayıs mahallemizde bulunan sosyal tesisimizin yanında yine modern bir düğün salonu bulunmakta buranında açılışı Canbulatoğlu Çerkez Ekrem Bey parkı ile birlikte bayramdan sonra yapılacak. İlçemize yapılan projelerde bizlerden yardımını esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a şahsım ve Kavaklılar adına çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
İlçede Sosyal Aktivite Sorunu Artık Tarih Olacak
Yıllardır Kavak’ta yaşayan Kavaklıların ortak sorunu haline gelen sosyal alan sorunu bu tür tesisler ile ortadan kalkacak. Canbulatoğlu Çerkez Ekrem Bey parkı’nın içerisinde birçok sosyal tesis bulunacak. Otopark, çocuk oyun alanları, tenis sahası, çok amaçlı saha, soyunma kabinleri, havuz, fitness alanı, çiçek parterleri, kameriyeler gibi alanları bünyesinde barındıracak olan parkın bayramdan sonra açılması Kavak’ta yaşayanların yüzlerini güldürüyor. Başkan Sarıcaoğlu konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “ilçemizde artık sosyal aktivite sorunu tarih olacak. İlçemizde ki iş sahalarının çoğalması ile birlikte ilçeye geri dönüşler başladı. Vatandaşlarımızın daha güzel ortamlarda zamanlarını geçirebilmeleri için çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor” diye konuştu.
 
Kavak’ta Sosyal Alanların Sayısı Çoğalıyor
Daha önce restorasyon çalışmalarının yapılıp hizmete açıldığı Melih Gökçek Parkı, Kavak bölge parkı ve yine daha önce açılışının yapıldığı Astronot Hüseyin Özdemir Parkı ile birlikte ilçede ki sosyal alan sayısı çoğalıyor.Canbulatoğlu Çerkez Ekrem Bey parkınında çalışmalarının tamamlanması ile birlikte ilçenin sosyal alan sorununun kökten çözüleceğinin müjdesini veren Sarıcaoğlu, “Kavak artık kabuğunu kırıyor. Kavak altın çağını yaşıyor. İlçemizde ne eksikse ne gerekliyse biz onu yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<