Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Ödül Alan Sendika Genel Başkanlarına Samsun’dan Tebrik

Ödül Alan Sendika Genel Başkanlarına Samsun’dan Tebrik
157 views
27 Ocak 2017 - 11:18

Buhara Medya Grubu’nun, bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilen Uluslararası Buhara Medya Ödül Töreni, gecesine birçok Bakan ve Milletvekili de katılım gösterirken gecenin sunuculuğunu ise Elif Güvendik ve Vatan Şaşmaz yaptı.

Ödül gecesinde Sanatçılar Muazzez Ersoy, Ahmet Özhan, Alişan ve Ahmet Selçuk İlhan’da katılım gösterdi.

7. Uluslararası Buhara Medya Ödülleri töreninde geçtiğimiz yıl gösterdikleri başarılı çalışmalar ile ödüle layık bulunan siyasetçi, bürokrat, sendikacı ve sanatçıların ödülleri takdim edildi.

Gecede Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan ‘Yılın Sendikacısı’ ödülünü alırken, Hak-İş Onursal Başkanı, TBMM İdare Amiri Salim Uslu da ‘Yılın Milletvekili’ ödülüyle onurlandırıldı.
Ödülünü aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Settar Aslan, klasik sendikacılık döneminin geride kaldığını ve üyelere her alanda hizmet sunmayı gerektiren bir sendikacılık dönemi başladığını söyledi. Aslan, ‘demokrasi’ ve ‘özgürlük’ meselesinin, sendikalar için ‘ekmek’ kadar önemli olduğunu da ifade ederek, “İşte bu anlayışla, ülkemize ve demokrasimize sahip çıkmak adına, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini masaya yatırmak üzere, 2-4 Mart 2017 tarihlerinde Uluslararası Demokrasi Kongresi düzenliyoruz” diyerek kongreye de davette bulundu.

Samsun’dan da gecede ödüle layık gürülen sendika genel başkanlarını tebrik eden ÖZ-İŞ, Öz Savunma Ve Güvenlik İşçileri Sendikası Samsun Şube Başkanı Mustafa Öztürk, “YILIN SENDİKA BAŞKANI SEÇİLEN HAK-İŞ KONFEDERASYONU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZ ORMAN-İŞ GENEL BAŞKANI EMEKÇİLERİN ABİSİ SAYIN SETTAR ARSLAN BAŞKANIMIZI ŞAHSIM VE SAMSUNDAKİ TÜM ÜYELERİMİZ ADINA TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI YÜCE ALLAH TAN TEMENNİ EDİYORUM” diye belirtti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.