Haber Aramızda | Samsun Haberleri

SAMSUN’DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

SAMSUN’DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
134 views
04 Ağustos 2016 - 19:31

Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN yaptığı açıklamasında, ”Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan istihbari çalışmalarda bir şahıs Çarşamba İlçesi Yeni Köseli Mahallesindeki bahçesine yüklü miktarda kenevir bitkisi ektiği ve bunların bir kısmını sökerek esrar maddesi elde ettiği bilgisi alınması üzerine, 04.08.2016 günü yapılan operasyonda, bahçede ekili vaziyette 1850 kök kenevir bitkisi ile bahçenin çeşitli yerlerine saklanmış vaziyette yaklaşık 68 kg esrar maddesi ve bahçe içerisindeki evde 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiş olup, şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. 

        Elde edilen istihbari bilgilerle Alaçam ilçesinde yapılan operasyonda da bir şahsın bahçesinde 166 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Bu şahıs ile olayla bağlantısı tespit edilen başka bir şahıs gözaltına alınmıştır.
        Samsun İl Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ile mücadele çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Operasyonlarda emeği geçen başta İl Emniyet Müdürümüz olmak üzere tüm güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum.”dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<