Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Terme’de Mahalle Sakinleri Yol Kapattı!

Terme’de Mahalle Sakinleri Yol Kapattı!
101 views
27 Haziran 2016 - 16:58

Hüseyin Mescit Mahallesinde vatandaşlar çözülmeyen yol problemine isyan etti. Döviz ve pankartlar eşliğinde seslerini duyurmak isteyen vatandaşlar, çukurları fındıkla doldurup kapatmaya çalışırken, yoldaki toz nedeniylede bazı vatandaşlar ise yola taş döşeyerek araçların toz kaldırmasını önlemeye çalışıyor.

Samsun’un Terme ilçesi Hüseyin Mescit Mahallesinde yaşayan mahalle sakinleri çözülemeyen yol problemi için eylem yaptı. Seslerini duyurmak isteyen mahalle sakinleri toz ve çukurlardan dert yanarak bu zulmün biran önce bitirilmesini istedi. Ellerinde yazdıkları afişlerle eylem yapan mahalleliler, Hüseyin Mescit Mahalle oldu olalı böyle zulüm görmedi diyerek yollarının yapılmasını istedi.

YAZ GÜNÜNDE KAPIMIZI, PENCEREMİZİ AÇAMIYORUZ

Ramazan ayında vatandaşa zulüm yapıldığını söyleyen Huriye Köse (62), “Yazın ortasındayız sıcak,nem öldürüyor insanı. Kapımızı camımızı açamıyoruz her taraf toz evimdeki tenceremin içine kadar toz bahçeye dahi çıkamıyoruz. Maskeyle geziyorum astımım var ne yapacağız biz, hastayım nefes dahi alamıyorum nereye gideyim bu zulüm bitirilsin artık. Yetkililere sesleniyorum sesimizi duyun bizi bu zulümden kurtarın. Hayvanlarımız dahi hasta oldu, geçimimizi hayvanlardan sağlayan insanlarız veterinere mi para verelim geçimimizi mi sağlayalım bilemiyoruz. Biz yol istiyoruz tozdan çukurdan bizi kurtarsınlar ne oldu bu yola da bu hale geldi daha geçen sene yapıldı nasıl bozuldu hiç sormalar mı? bunu yapanlara biz yol istiyoruz kimseden başka bir şey istemiyoruz” dedi.

 

Termeninsesi.com

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<