Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Usta’nın Sorusu Samsun Ankara Hızlı Tren Hattı Projesini Hızlandırdı

Usta’nın Sorusu Samsun Ankara Hızlı Tren Hattı Projesini Hızlandırdı
184 views
12 Şubat 2016 - 13:22

 

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a sorduğu soru samsun hızlı tren hattı projesine hızlandırma yarattı.

MHP Samsun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Erhan Usta milletvekili seçildikten sonra, Plan ve Bütçe Komisyonundaki hemen her bakanlığın bütçesi görüşülürken ve TBMM kürsüsünden Samsun’un sorunlarını gündeme getirerek müthiş bir performans göstermiş, en son Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının bütçesi görüşülürken Samsun ile ilgili sorunları gündeme getirerek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a proje aşamasında olan Samsun-Ankara arasındaki Hızlı Trenin durumunu sormuş,  bir an önce hızlandırılması gerektiğini söylemişti.

Nihayet Erhan Usta’nın büyük gayretleriyle Samsun-Ankara hızlı tren hattında proje aşamasından ihale sürecine geçildi. Buna göre; daha önce Samsun-Sivas-Ankara güzergahından ulaşımı sağlanan demiryolu hattının, güzergahı kısaltılarak Samsun-Merzifon-Çorum-Sungurlu-Delice-Kırıkkale-Ankara üzerinden ulaşım sağlanacak. Hem yolcu taşımacılığında hem de yük taşımacılığında Hızlı Tren konforuna çok kısa bir süre sonra Samsun’da kavuşacak.

Erhan Usta; “Bürokraside Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptığımız süreçte üzerinde durduğumuz Samsun-Ankara arası hızlı tren projesi için çalışmalarımıza Milletvekilliği döneminde de devam ettik, Komisyonlarda Samsun ve kazanımlarını gündeme getirmeye devam ediyoruz. En son Samsun-Ankara arasındaki Hızlı Tren hattının yapımı ile ilgili olarak fikirlerimizi belirttikten sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Samsun-Ankara arasındaki Hızlı Tren İhale sürecine geçildi” dedi

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<