Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Venn Butik Otel’e Mavi Yıldız Ödülü Verildi

Venn Butik Otel’e Mavi Yıldız Ödülü Verildi
134 views
03 Haziran 2016 - 19:59

5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve bu kapsamda hazırlanan mevzuatlara teknik ve hijyenik yönden uyum sağlamış Turizm İşletme Belgesi bulunan otelleri ödüllendirmek, kamuoyuna duyurmak ve böylece sektörel bazda rekabet ortamını tesis etmek üzere, Samsun İli sınırları içerisinde faaliyet gösteren Turizm İşletme Belgesi olan oteller için Valilik Makamının olurları ile yürürlüğe giren “Mavi Yıldız” projesi kapsamında oluşturulan Mavi Yıldız Değerlendirme Komisyonu, Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Semra Gülten başkanlığında, ödül için başvuran Venn Butik Otel’de, 4 Mayıs 2016 tarihinde denetim yapmıştır. Denetim neticesinde oy birliği ile işletmenin ödül almaya hak kazandığına karar vermiştir.

30 Mayıs 2016 tarihinde Venn Butik Otel’de Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat SOĞUK,  ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ve basının da katılımları ile ödül töreni gerçekleştirilmiştir. Tören sonunda Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven’ in Mavi Yıldız ödülünü ve Beratı, Venn Butik Otel yetkililerine takdim etmesinin ardından Mavi Yıldız’ın işletme gönderine çekilmesiyle tören sona ermiştir.

Törende konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven “Samsun bir spor kenti, bir tarım kenti olmakla beraber aynı zamanda bir turizm kentidir. Bu olguya hizmet amacıyla yürüttüğümüz Mavi Yıldız projesi kapsamında bugün dördüncü otelimizin ödül törenini gerçekleştirmekteyiz. Ödül alan işletmemizin tüm çalışanlarını ve projeye katkı sağlayan başta, Mavi Yıldız projesini hayata geçiren Gıda ve Yem Şube Müdürü ve tüm ekibine ve  emeği geçen diğer kurumlara çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu da konuşmasında “Turizm kalkınmada çok önemli yer alan bir faktördür. Yılda 30 milyon insanın ülkemizi ziyaret ettiği, ancak son yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı bu sayının düştüğünü görmekteyiz. Gelişmekte olan ülkeler için en önemli döviz kaynağı turizmdir. Turizmde en önemli etken ise eğlence faktörü için temiz bir mekan olmasıdır. Bu nedenle, temizlik ve hijyen ödülü olan Mavi Yıldız ödülü alan iki işletmenin Atakum’da olmasından Atakum Kaymakamı olarak mutluluk duymaktayım. Mavi Yıldız’ın sadece Atakum değil, tüm ülkeyi donatmasını yürekten diliyorum. Projede emeği geçenlere ve Venn Butik Otel çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Mavi Yıldız ödülü için başvuruda bulunan diğer işletmelerin denetimleri komisyon halinde yapılmaya devam edilecektir.

Ödülü almaya hak kazanan işletmelerin ödülleri, işletmelerde yapılacak olan törenle kendilerine teslim edilerek basın yoluyla ve Mavi Yıldız web sayfası aracılığıyla halka duyurulacaktır.

Mavi Yıldız Ödülü ile ilgili tanıtım, yapılan çalışmalar ve ödül alan işletmelerle ilgili bilgilere;  http://samsun.tarim.gov.tr/maviyildiz web sitesinden ulaşılabilir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<