Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Yaşar’dan 10 Kasım Mesajı

Yaşar’dan 10 Kasım Mesajı
23.711 views
10 Kasım 2019 - 17:56

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

 

Milletvekili Yaşar yayınladığı mesajında;

“Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder ve eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 81. yılında, rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin kurtuluşu ve kurtuluşunda çok önemli roller üslenmiştir. Atatürk, Türk Milleti’ni bağımsız ve demokratik Türkiye ülküsü etrafında birleştirerek büyük bir zafere ulaştırmıştır. Göstermiş olduğu büyük ve cesur kararlarla, Türk Milleti’ni esaretten kurtarmış ve tarihin akışına yeni bir yön vermiştir.

Atatürk’ün, en büyük zaferi yenilmiş ve yıkılmış bir İmparatorluk’tan çağdaş bir devlet ortaya çıkarması olmuştur. Cumhuriyetin ilanı, çağdaşlık ve uygarlık yolunda atılmış en önemli adımlardan birisidir. Cumhuriyetin gölgesinde atılan diğer adımlar ise Türkiye’yi bugünkü evrensel değerlere taşımıştır.
Atatürk’ün yıllar önce ortaya koymuş olduğu düşünceleri ve görüşleri dün olduğu gibi bugün de Türkiye’nin yolunu aydınlatmakta ve geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlamaktadır.
Bu vesileyle, ebediyete intikalinin 81. yılında, büyük önder ve eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, sevgi, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

bayan escort

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

eşya depolamauluslararası evden eve nakliyatuluslararası evden eve nakliyat