Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Ev Sahibi Bunuda Yaptı! Evi boşaltmazsan seni ‘paralel’ diye şikayet ederim

Ev Sahibi Bunuda Yaptı! Evi boşaltmazsan seni ‘paralel’ diye şikayet ederim
120 views
06 Haziran 2016 - 21:05

Ankara Keçiören’de kirada oturan S.T ve ev sahibi B.A arasındaki çekişme mahkemede noktalandı.

Ankara Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan ev sahibi ve kiracı arasında geçen tartışmanın perde arkası duruşmada ortaya çıktı.

Haberdar’dan Arzu Yıldız’ın haberine göre; duruşmada kiracı S.T, ev sahibinin bir süre önce, evi boşaltması için kendisini aradığını, kendisinin de süre istediğini, bunun zaten yasal hakkı olduğunu söyledi.

S.T, “Ev boşaltacaktım ama bir anda ev bulmam mümkün değildi. Bunu kendisine anlattım. Fakat sürekli evi hemen boşaltmam konusunda bana baskı yapıyordu. Ben de ev bulduğumda boşaltacağımı söyledim. Sonra cep telefonuma ‘evi boşalt yoksa seni paralel diye şikayet ederim’ diyerek tehdit etti” dedi.

Ev sahibi B.A ise, “Evi boşaltmasını istiyordum, ama sürekli bahaneler buluyordu. Sonra emlakçıya durumu danıştım. Emlakçı bana ‘paralel diye şikayet edersen evi boşaltır’ dedi. Mesajı da emlakçı gönderdi” dedi. Bunun üzerine kiracı S.T, “Benim paralelle falan bağlantım yok. Ayrıca sevmem, hoşlanmam cemaatten” dedi. Davada, emlakçının dinlenmesi talep edildi ve duruşma bir sonraki tarihe ertelendi.

KAYNAK: ARZU YILDIZ / HABERDAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<