Haber Aramızda | Samsun Haberleri

Facebook ve Twitter’a Erişim Engeli! Facebook’a Neden Erişemiyorum, Twitter’a Neden Erişemiyorum

Facebook ve Twitter’a Erişim Engeli! Facebook’a Neden Erişemiyorum, Twitter’a Neden Erişemiyorum
129 views
17 Şubat 2016 - 21:31

 

FACEBOOK VE TWİTTER’A ENGEL
Ankara’da ki patlama sonrasında patlama haberleri için hükümetten basın yasağı geldi. Basın yasağının ardından Telekominikasyon İletişim Başkanlığı’ndan (TİB) sosyal medya mecralarından Facebook ve Twitter’a da erişim yavaşlatılması başlatıldı. Facebook ve Twitter için uygulanan erişim yavaşlaması ve bağlantı sorunları da Ankara’da ki patlamadan dolayı kaynaklanıyor.

ANKARA’DA KORKUNÇ PATLAMA

Ankara’nın göbeğinde Kızılay’da akşam saatlerinde bomba patladı. Terör saldırısı olduğu tahmin edilen patlamada 5 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi

Ankara’ Kızılay’da Genelkurmay Başkanlığı’na yaklaşık 300 metre mesafede askeri servis araçlarının geçişi sırasında iki ayrı bombalı saldırı gerçekleşti. Saldırıdan 2 askeri servis aracı yandı. Bölgeye ambulanslar sevk edildi, yaralılar olduğu belirtiliyor.

Ekipler ve güvenlik güçleri olay yerine harekete geçti. Patlamanın nedeni henüz belli olmadı.

Ankara’nın merkezinde Deniz Kuvvetleri, Genelkurmay ve Meclis’in yakınında meydana geldiği öğrenilen patlamanın iş çıkış saatinde gerçekleştiği öğrenildi. Patlama sonucu yangın çıktığı bilgisi ulaşırken bir taraftan ambulanslar ve itfaiye ekiplerinin de bu yangına müdahale etmeye çalıştığı gelen ilk bilgiler arasında.

Patlama’dan sonra Ankara Valiliğinden yapılan açıklamaya göre patlamadan dolayı 18 kişinin hayatını kaybettiği 145 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Ankara Tren garındaki canlı bomba eyleminden sonra ikinci büyük patlamayı yaşadı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<