Haber Aramızda | Samsun Haberleri

BAŞAK BURCU TEMMUZ AYI BURÇ YORUMU

BAŞAK BURCU TEMMUZ AYI BURÇ YORUMU
146 views
07 Temmuz 2016 - 19:31

Sevgili Başaklar, 4 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda doğacak olan Yeniay, geçmişe bakarak kendinizi güvende hissettiğiniz insanlarla bir arada olma isteğinizi artıracak. Hayatınızı garanti altına almak için gerekli adımları atmak isteyeceksiniz. Plan ve projelerinizi güven üstüne kurmaya çalışacaksınız. Biriyle tanışabilir, aşk hayatınızla ilgili konularda inanç ve güven duygularını ön plana çıkartacak. Bir konuyla ilgili ne kadar yetenekli olduğunuzu sorgulayarak hareket ederseniz daha çok verimli olabilir.

12-14 Temmuz tarihlerinde sırasıyla Venüs ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlıyor. Karar almaktayken beklemeniz gereken ve olayları inceleyip neler istediğinizi ortaya koymak için oldukça verimli bir dönem.

20 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda Dolunay oluşacak. Aşk hayatınızla ilgili konulara bu Dolunay ışık tutacak. Eviniz ve ilişkinizle ilgili konularda dikkatli incelemeler yapacaksınız. Duygularınızın sizi yanıltmasına izin vermeyin. Her şeyin güvende olmasını ve birilerinin sizi desteklemesini isteyeceksiniz. Bunlar bulunmasa da kendi kendinize sorunlarınızı çözebilirsiniz.

22 Temmuz tarihinde Güneş, Aslan burcunda olacak: Bu harekette, çözümsüz olup sizi sıkıntıya sokan konuları beklemeye alıp dinlenmelisiniz. ,

30 Temmuz tarihinde Merkür, burcunuzda olacak. Ayın başında düşündüğünüz olumsuzlukları silmenizde yardımcı olacak bu hareket. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE TEMMUZ AYI

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Başaklar, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, hedeflerinizi tespit etmenizde geçmiş tecrübelerinizi gözden geçirmenin faydasını işaret eder. Bir daha tekerrür etmesin diye gerçekçi, mantıklı düşünmek zamanıdır. Tabii ki Yengeç Yeniayları insana duyarlılık, korunma arzusu verir. Ancak bunun ayarını bilmemiz yerinde olur. Böylelikle hedefimizi, planlarımızı, durumumuzu ve yapacaklarımızı ayarlarız. Yeniayın görünümleri bu konuda bize yol gösterir, fikir verir. Ay-Merkür kavuşumu, tam da bu anlamda gayet yararlıdır. Çevrenizde iş veya özel anlamda görüştüğünüz kişilerle kurulan diyalogun göstergesidir. Size eski veya yeni dostlarınızdan destek gelir. Amacınıza uygun görüşmelerde bulunabilirsiniz. Biraz hassasiyet olabilir. Ancak bu, güven duyduğunuz insanların yanında pek görülmez. Ay-Neptün görünümü, hoşunuza gidecek biriyle tanışmanın, eğer ilişkiniz varsa, sevdiğinizle romantik paylaşımların göstergesidir. Ay-Kuzey düğüm görünümü, geleceğe dönük ve amacınıza uygun şekilde hareket etmenin, gelişimden yana düşünmenin kıymetini vurguluyor. Böylece vereceğiniz kararlar, doğru ve yerinde olur. Ay-Pluto görünümü gücünüzü tecrübeli olduğunuz alanlarda göstermenizi sağlıyor. Kendinizi net olarak ortaya koyabilir, kararlı olduğunuzda geri adım atmazsınız. Ay-Jüpiter görünümü, size şans fırsatları sunuyor. Finansal anlamda kazanç sağlayan işlere, aktivitelere yönelebilirsiniz. Görülüyor ki, bu Yeniayda kendine güvenen, yapacaklarından emin olan kişi doğru kararlar verebilecek.

 

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz- 5 Ağustos tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Aslan burcu geçişinde, partnerinizle veya başkalarıyla olan ilişkinizi ölçüp biçeceksiniz. Uzlaşmak, anlaşmak, almak ve vermek, sevgiyi büyütmek gibi kavramları ele alacaksınız. Yüreğinizin derinliklerindeki arzularını yeniden tanımlayacaksınız. Belki gizli bir ilişkinin veya bir türlü adı konmamış bir beraberliğin anlamını sorgulayacaksınız. Sevmenin, insanın kendinden uzaklaşmak olmadığını, bir ortaklık olduğunu düşüneceksiniz.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında Merkür-Aslan burcunda ilerleyecek. İşlerimiz üzerine odaklanırız. Sözgelimi bir sergi, oyun, yarışma, sınav, senaryo, sanatsal ve mistik faaliyetler gibi. Yaptığınız işe odaklanınız. Bırakın hakkınızda ne düşünürlerse düşünsünler. Kendinizi strese sokarsanız yanlışlar yaparsınız. Bu süreç, yeni bir yol tespit etmek yönünde düşünme sürecidir.  Dinlenirsiniz, biraz kendinizle baş başa kalırsınız, toparlanırsınız. Biraz başınızı dinlenmek amaçlı yıllık izninizi kullanabilirsiniz. Yetenekli olduğunuz alanlara yönelmeli ve hiçbir şeyin sizi üzmesine, yenmesine izin vermemelisiniz. Gereksiz meselelere kafanızı takmayınız.

 

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Başaklar, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, son zamanlarda tanıdığımız, bildik dostlarımızla temas halindeydik. Toplumsal alanda yardımlaşmayı, başkalarına destek vermeyi, gönülden hizmette bulunmayı tercih etmiştik. Fakat biraz da yeteneklerimizi toplumsal hayatta gösterip bundan istifade etmemizde yarar var. Ciddi ve sorumluluk çerçevesi içinde çeşitli projelerde yer alabiliriz. Ayrıca aşk hayatımızla ilgili konularda daha gerçekçi olabiliriz. İyi niyet de bir yere kadar değil mi? güven istiyorsak, bunu bize sunabilecek kişiye yönelmeliyiz. Bazen dur demeyi, böyle gitmeyeceğini söyleyebiliriz. İlişkimizi veya tercihlerimizi ilerisi adına olacak şekilde düzenleyebiliriz. Nitekim dolunayın ardından Ay-Kova burcunda ilerleyecek. Bize sıra dışı düşünmeyi, denediğimiz, alıştığımız ancak tatmin edici olmayan işler yerine, çeşitli metotlar deneyerek yenileşmeyi söyleyen bu sese kulak verebiliriz. Sağlığımızla ilgilenebiliriz. Sebze ağırlıklı beslenme, kaslarımızı, kan dolaşımımızı düzenleyecek aktivitelere yönelebiliriz. Venüs-Satürn görünümü bu Dolunayın kendimizin, duygularımızın farkına varmadaki önemini vurguluyor. Başkalarına olduğu gibi kendimize karşı da açık olmalıyız. Motivasyonumuzu güçlendiren, ruhumuza iyi gelecek çalışmalara yönelmeliyiz. Ancak böyle olursa, üstümüzdeki sorumluluklarla baş edebiliriz.

22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Güneş döneminde enerjimiz bir miktar düşebilir. Otoritemizi kabul ettirmemiz, kendimizi ifade edebilmemiz, dış dünyada etkin bir şekilde rol oynamamız için bizim de dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Öncelikle her şeyi kafamıza takmamak, en ufak bir olayda aşırı gururlu davranmamak, her şeyin mükemmel olmasını beklememek gerekir. Çünkü bu davranışlar, önce sağlığımızı etkiler ve ardından bütün enerjimizi alır götürür. Dinlenmeye, moralinizi güçlü tutmaya, kendimize zaman ayırmaya, fiziksel ve ruhsal anlamda güçlenmenizi sağlayacak aktivitelere yönelmeye çalışırsanız, süreci daha olumlu şekilde geçirirsiniz.

 

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos arasında tarihinde yöneticiniz Merkür, burcunuzda seyahatine başlıyor. Bu sizlerin düşünme, algılama, planlama yönünde en aktif zamanınız. Konuşurken, bir iş üzerinde incelemede bulunurken, bir adım atarken her bir ayrıntıyı kendinize göre ele alma vaktiniz. Sizler bu geçişin en etkin kişileri olarak, etrafınızdaki kişilere örnek olabilecek kişisiniz. İnsanlar size danışabilir, yaptığınız işi beğenerek bunu nasıl düşündüğünüzü sorabilirler.

 

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler        : 4-8-9-13-14-18-19-27-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
2-16-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler                   :
18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
11-12

Yeniay : 8-9-10
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<