Haber Aramızda | Samsun Haberleri

İKİZLER BURCU HAZİRAN AYI BURÇ YORUMU

İKİZLER BURCU HAZİRAN AYI BURÇ YORUMU
2.065 views
11 Haziran 2016 - 19:40

GENEL BAKIŞ

 

5 Haziran tarihinde burcunuz üzerinde bir Yeniay oluşuyor. Özellikle mali konularda karar verirken dikkatli olmanız ve derinlikli analizler yapmanız gerekiyor. Ailenizle alakalı ilişkilerde, gerginlikten uzak bir şekilde karar vermeniz gerekiyor.

13 Haziran tarihinde Merkür, burcunuzda seyrine başlıyor. Bu gelişimlerde özellikle ikili ilişkiler söz konusu olduğunda hayati bir karar verirken daha akıllıca olmakta yarar var.

17 Haziran tarihinde Venüs Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Geleceğinize eğilerek dikkatli davranmak oldukça önemli.

20 Haziran tarihinde Dolunay, Yay burcunda oluşacak. Bütün iş ortaklıklarınızda dikkatli olup iş hayatınızla ilgili konularda zıtlaşmamayı denemelisiniz. Ayrılık ya da evlenme gibi konularda her şeyi bir daha gözden geçirmelisiniz.

21 Haziran ve 30 Haziran’da sırasıyla Güneş ve Merkür Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Temkinli olmanız ve maddi konulara dikkatle yaklaşmanız oldukça önemli.

30 Haziran tarihinde Mars ileri seyrine başlayacak. Bu, çalışma hayatınızla ilgili konularda ve insanlarla ilgili olan ilşkilerinizde Şubat ayından beri sizi gerginleştirip işleri bitirmenizi engelleyen konularda tekrar düşünmenizi sağlayacak. Artık bu düz seyirle neler yapabileceğinizi gözden geçirebileceksiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE HAZİRAN AYI

1-5 Haziran arası:

Sevgili İkizler, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle burcunuzda doğacak Yeniay, kişisel girişim, iş görüşmeleri, bağlantılar, aile yaşamınız, özel ilişkiniz ve hedeflerinizle alakalı konularda canlanma, yenilenme, temasa geçme, kendinizi ifade etme yönünde teşvik edicidir. Hevesli ve bir hayli heyecan vericidir. Ancak burada dikkat edilecek nokta, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmede en önemli nokta, tecrübeleriniz, yeteneklerinizden emin olmanızdır. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için, belli kriterleriniz bulunmakta. Bunlara uygun olmayan bir şeyi kabul etmekte zorlanabilirsiniz. Ben derim ki, bu kriterlerin dış dünyada karşılık bulması, kabul edilmesi mümkün mü? Buna bakmalısınız. Gerekiyorsa biraz daha düşününüz. Eğer tam olarak kendinizden ve yapmayı düşündüğünüzden eminseniz,  hakikaten istekleriniz makul ve mantıklı ise tabii ki adım atabilirsiniz. Fazla hayalci veya tersine pek cesur değilseniz yanlış bir karar verebilirsiniz. Hangi konuda olursa olsun bu Yeniayda önemli olan, insanın kararlılığı ve kendine güveninin tam olması gerektiğidir. Böylece adım attığınız mesele üzerinde yanılmamış, kendinizi fazla yüksekte veya tam tersine güvensiz hissetmezsiniz. Özellikle çalışma hayatınız, sağlığınız, iş verimliliğiniz, aileniz ve ilişkinizle ilgili konularda mutlaka bilinçli şekilde tekrar düşününüz.

 

6-12 Haziran arası:

Sevgili İkizler hafta başında, burcunuzda kavuşum yapacak Güneş-Venüs, kafanızın içindeki soru işaretlerini gidericidir. Özellikle kişisel anlamdaki kararların gerçekçi bir temele dayalı olması yararlıdır. Çok önemli bir gelişme veya durumla karşılaştığınızda sadece kendi bakış açınıza göre değil, olasılıkları da göz önüne alarak ve şartlara göre hareket etmenizde yarar var. Bu yeni bir ilişki ise, karşımızdaki kişiyi iyice tanıyalım. Size ait bir gizli durum, sır veya mesele varsa bu konuda aceleyle karar vermeyelim. Biraz işin içine duyguları katmak insanı rahatlatabilir Ailevi konularda anlaşmazlıkları gidermek için eleştirel yaklaşımlardan uzak durmakta yarar var. 9 Haziran tarihindeki görünüm, Mars geri hareket dönemine denk geldiği için, sürekli bir şeyleri değiştirmek yönelik bir baskı yaratabilir. Siz bunu ruhsal anlamda bir tehdit gibi görürsünüz. Sanki her şey üzerinize geliyormuş gibi. Oysaki kaybetme korkusu, şüphesi, sürekli bir şeyleri kafanıza takma halinden vazgeçmelisiniz. Bazen yaşananları unutmak insanın yeni bir sayfa açmasını sağlar. Kendinize bu kadar yüklenmemelisiniz.

 

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında, burcunuz üzerinde düz seyirle ilerleyecek Merkür, tabii ki aktif bir iletişim ve algılama sürecinin işaretçisidir. Girişimlerde bulunuruz, etrafımızdaki dünya ile karşılıklı bağlantılar sayesinde merak ettiğimiz konularda bilgi sahibi oluruz. Fikirlerimizi ve yeteneklerimizi öne süreceğimiz aktivitelere yöneliriz. Bu dönemde karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. İyice bir gözden geçirip ve ona göre kararımızı verirsek hakikaten olumlu değerlendirebiliriz. İnsanları rahatlıkla etkileme gücünüz var. İkna yeteneğiniz yüksek olduğu için işlerinizi başarılı bir şekilde organize  edebilirsiniz. İş girişimleri açısından da etkili dönemdir. Merkür size, el sanatları, reklamcılık, yayıncılık ve edebiyat, basın, çevirmenlik, elle direkt yapılan işlerde başarı getirir.

17 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Venüs, maddi-manevi anlamdaki hassasiyetin yükselişidir. Güvence, geleceğinizi garanti altına alma, daha doğru yatırımlarda bulunarak güçlenme veya elinizdeki çarçur etmeden bir kenarda tutma bu dönemin etkileri arasında yer almaktadır. Sevdiklerinizi koruma içgüdünüz, ister istemez adımlarınızı doğru yönde atmanızı sağlayabilir. Harcamalarınıza dikkat edersiniz ve kredi kartı kullanımında ölçülü davranırsınız. Genel bu süreçte sıkı pazarlıklar yapılır, ekonomik olana yöneliriz. Aşk evinizin yöneticisi olması nedeniyle bu dönemde, güvenilir, anlayışlı, sahiplenen, koruyan, tutumlu bir sevgili başınızın tacıdır. Mali açıdan size yardımcı olması, sizin değerlerinizi kazancınız en az sizin kadar önemsemesi,  ilişki seçiminde veya devam eden beraberliğinizde gayet önemlidir.

18 Haziran tarihinde ikinci kez gerçekleşecek Satürn-Neptün görünümü, beraberliklerde hayal kırıklığı yaşanmaması için bilinçli tercihlerde bulunmanın önemini vurguluyor. Kazanç anlamındaki işlerde de buna dikkat edeceğiz. Beklediğimiz desteği görmekte zorlanabiliriz. O nedenle iş ortaklıklarında, işverenlerle alakalı mali görüşmelerde veya birilerine bağlı olan parasal işlerimizde dikkatli ve akıllıca hareket edeceğiz. Şartlara göre hareket etmeyi bileceğiz.

 

20-30 Haziran arası:

Sevgili İkizler, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, ilişkimizle ilgili konularda partnerimizin ne düşündüğünü bilmek isteyeceğiz. Belki biraz sorgulama hali bu. Ancak kafamızın içinde bir şeyleri oturtmak için bunları anlamaya, öğrenmeye ihtiyacımız var. Ancak şuna çok önem veriyoruz, dinlemek. Çünkü eğer bir sorun varsa, her iki kişi de sadece kendi söylediklerini önemsiyorsa, o zaman ortak bir noktada buluşmak kolay olmayacak. Dolunay da zaten bunu vurguluyor. Ay-Uranüs görünümü, ilişkide yeni bir sayfa açmak arzumuzun göstergesi. Sorunlar bitsin, ferahlayalım istiyoruz. Kimi İkizler bu Dolunayda birdenbire aşık olabilirler. Bir arkadaşlık ilişkiye dönüşebilir. Dostlarımız sıkıntımızda yanımızda olabilir. Dolunayın ardından Ay-Oğlak burcunda saat 14:55 de seyrine başladığında, ciddileşiyoruz. Bazı meselelerin ağırlığını üstümüzde hissediyoruz. Başkalarına karşı sorumluluklarımız kendini hatırlatıyor. Özellikle iş ve finansal konular üzerinde daha ciddi düşünmemiz gerektiğini biliyoruz.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında güven içinde yaşamak, paramızı geleceğimizi düşünerek değerlendirmek, (tutumluluk), gereksiz alışverişlerden kaçınmak ve bütçeniz çerçevesinde hareket etmek dönemin önemli  etkileri arasında yer alır. Amacınız güvence olduğundan bunu iki alanda daha fazla gösterebilirsiniz. Birincisi işinizde güçlenmek ve gelirinizi yükseltmek ikincisi ise, kazanımlarınızı doğru yer ve doğru alanlardan değerlendirmektir. Böylece kimseye muhtaç olmadan ilerlemek istersiniz. Mutluluk ve huzur bulabilmenin  finansal açıdan güçlü olmakla eş değer olduğu düşünülen bu süreçte yakınlarınızla ilgili mali ve manevi anlamdaki konular üzerinde de durabilirsiniz.

26 Haziran tarihinde ikinci kez gerçekleşecek Jüpiter-Pluto görünümü, aile yaşamımızın gerekleri, ortak paylaşım içinde olduğumuz kişilere karşı sorumluluklarımız, geleceğimizin sağlam inşa edilmesi gibi önemli hususları şöyle derinlikli olarak gözden geçirerek, yapılması gerekenleri tespit ederiz. Jüpiter gerilediği için zaten artık düzensizliğe pek tahammülümüz yoktur. Yalnız yaşıyorsak buna artık pek katlanmayız. Bir yuva kurmak, hayatı birlikte kotarabileceğimiz bir insan ararız. Evimizde huzursuzluk varsa, bunları el birliğiyle ortadan kaldıracak çözüm yolları ararız. Hepimizin yararına olacak şekilde bir mülk satın alabiliriz veya mal, mülk taksiminde bulunmayı düşünürüz.   Eğer başkalarının bizim üstümüzde hakkı varsa, bunları sahiplerine ulaştırırız. Bizim hakkımız varsa bunun elde edilmesi için görüşmelerde bulunuruz. Bu hem aile hem kişisel ilişkilerde dönüşüm, yararlı hale getirme ve ahlaken doğru olanın yapılması vaktidir. Mali yönden ilişkilerimizi gözden geçirme vaktidir. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu üstlenmesi için üzerimize düşeni yaparız.

30 Haziran-14 Temmuz Merkür-Yengeç burcunda geçişini sürdürecek. Parasal açıdan güven içinde yaşamak isteğimiz öne çıkıyor. Genel olarak zihnimiz, hem geçmiş hem de gelecek meseleleriyle dolu olacak. Hayatımızı garanti altına alabilecek şekilde para kazanmak, paramızı değerlendirmek isteyeceğiz. Eskiye dair meseleler, yuvanızla ilgili işler, kişisel ihtiyaçlarınız gündem maddenizde ilk sırayı alacak. Ev sahibi olmayı düşüneceğiz. Üç beş kuruşumuz bir kenarımızda olsun isteyeceğiz. Eğer cüzdanımız dolu değilse, rahat etmeyeceğiz. Merkür-Yengeç burcunda zihnin yavaşlamasını, meselelerin hassasiyetle ele alınmasını sağlar. Aile, eş desteği, güvenli bir iş gayet kıymetli hale gelir. Hissi davranabiliriz.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Meseleleri, sisteme uygun şekilde halletmek son derece önemli. Stresten uzak durmalıyız. Özellikle iş hayatınızla alakalı konularda ılımlı hareket etmek şart. Rekabet, uyumsuzluk hem ilişkilerinizi bozar hem de verimsiz çalışmanıza neden olabilir. Güçlü kişi olmanın sınırını bilmekte yarar var. İş hayatına yeni atılacak olan gençlerimiz disiplinli bir şekilde çalışarak, işi iyice öğrenmeliler, çalışma hayatına alışmalılar. Ben buna staj dönemi olarak bakıyorum. İşi öğrendiğinizde başka bir iş başvurusunda bulunabilir veya bulunduğunuz yerde kalıcı olarak çalışabilirsiniz. Çalışma hayatının içinde uzun süredir bulunan kişiler, disiplinli bir şekilde çalışarak, hem bulunduğunuz konumda ilerleyebilir hem de yapmayı düşündüğünüz yenilikleri nasıl uygulayacağınızı saptarsınız. Bu dönemde çocuk sahibi olmayı düşünenler için enerjiler oldukça yoğun. Belli bir tedavi süresi veya Bayan Akreplerin veya Akrep eşinizin hamilelik döneminin doktor gözetiminde sürdürülerek başarılı bir şekilde geçirilmesi mümkün.

 

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler            : 1-4-5-8-9-13-14-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler                       :
11-12-18-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler                   :
13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
6-7

Yeniay : 4-5-6
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<