Haber Aramızda | Samsun Haberleri

OĞLAK BURCU AĞUSTOS AYI BURÇ YORUMU

OĞLAK BURCU AĞUSTOS AYI BURÇ YORUMU
176 views
07 Ağustos 2016 - 13:17

OĞLAK

 

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Oğlaklar, 2 Ağustos tarihinde Aslan burcunda bir Yeniay doğacak. Hukuk meseleleri ve finansal konularda oldukça etkili. Mali konuları incelemenizi ve ele almanızı sağlayacak. Psikolojik ve bedensel anlamda dinlenmeye ihtiyacınız var. Bu Yeniay’da kendi öneminizi fark edip ihtiyaçlarınızı inceleyerek kendinize dikkat edeceksiniz. Kendinizi psikolojik ve bedensel anlamda sıkıntıya düşürmeden durumunuzu incelemelisiniz.

5 Ağustos’ta Venüs Başak burcunda olacak. Kendiniz hayata bakış açısınız ve ilişkilerinizi inceleyeceksiniz. İnce eleyip sık dokumaya çalışacaksınız. İlişkilerinizi dikkatlice inceleyeceksiniz.

18 Ağustos tarihinde Kova burcunda bir Yeniay oluşacak. Finansal konularda bir muhasebe yapma fırsatı bu sizin için. En önemli görünümü, yenilik arzunuz. Ancak mali konularda dikkatli olmalısınız. Maddi ve manevi konularda iyi bir analizde bulunup harcamalarınızı kontrol altına almalısınız. Ailenizle ve evinizle ilgili ihtiyaçlarda muhasebe yapmaya ihtiyaç duyacaksınız.

22 Ağustos tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir, aynı Venüs’te olduğu gibi akademik kariyerinizden ticari konulara kadar her türlü seçimi çok iyi analiz etmenizi sağlayacak. Etrafa “nasıl daha iyi yaşayabilirim” düşüncesiyle daha dikkatli bakacaksınız.

30 Ağustos tarihinde Venüs Terazi burcunda seyrine başladığında, Ekim ayında gerçekleşebilecek yeniliklerin bir öncüsü konumunda. İlişkilerinizde ve işlerinizde dengeli ve ahenkli hareket ederseniz bu sabrın meyvelerini alacaksınız. Aynı gün Merkür gerilemeye başlayacak. Yenilikler içeren her konuyu dünü ve bugünüyle inceleyerek doğruları görebileceksiniz. Her şet gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE AĞUSTOS AYI

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Oğlaklar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, mevcut şu andaki durumunuzu ilişki-maddiyat-özgüven-planlamalar-paylaşımlar anlamında ele almak için uygundur. Sizi bağlayıcı, zorlayıcı konuları geride bırakmak için özgüven duygunuzu mutlaka ayakta tutmalısınız. Eğer bir şey fayda getirmiyor ve sizin enerjinizi düşürüyorsa, buna daha fazla devam etmenin anlamı yok. Kendimizi ve başkalarını sorgulamak, yargılamak değil, bu sorunlardan nasıl kurtulurum,  nasıl canlanırım, başarılı olurum demek lazım. İşte bu sizin için önemli olmalı. Yeniayın oluşacağı güne, Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. İlişkimiz, iş ortaklığımızla ilgili konuları geleceğe dönük ve bilinçli şekilde ele almalıyız. Biz güçlüyüz ve istersek doğru seçimlerde bulunabiliriz. Yeter ki, kendimizin farkında olalım. isteklerimizi elde etmek için azimli olalım. Gerisi kolay. Yeniayın doğacağı bugün, Mars-Yay burcunda seyrine başlıyor. Lütfen gereksiz meseleleri abartıp kendi kendinizi huzursuz etmeyiniz. Şu şöyle, bu böyle demenin yararı yok. Sizin, projelerinize eğilmeniz, bunların üzerinde bilgilenmeniz, işlerinizi düzgün yapmanız ve stresten uzak durmanız gerekiyor. Birden fazla projeye eğilmek, çabuk sıkılmak veya bazı sorunları abartmak yanlış olur. Ay-Satürn görünümü bu Yeniayda yorumunuzun ilk başında belirttiğim üzere, sizi kısıtlayabilecek borçlardan, ilişkiden, ortaklıktan, bağımlılıktan kaçınmanın önemini işaret ediyor. Şimdi durup, bir düşününüz. Sizi uzun zamandır rahatsız eden konuyu saptayınız. Bundan kurtulmanız halinde nasıl hafifleyeceğinizi düşünün. İşte o zaman Yeniayın enerjisinden yararlanarak yeniden doğmuş gibi olursunuz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars, projelere hazırlanma, bilgilenme, bildiklerinizi gözden geçirme anlamında etkilidir. Ancak pek özgür kararlar veremeyiz. Sadece uygulamak istediğimiz yeniliklere hazırlanırız. Hararetli bir şekilde çalışırız. Aslında sessiz ve dingin duruşunuza rağmen, kendinizi motive etme ve cesaretinizi toplama dönemi olarak bu süreç değerlidir. Eğer kararlılık gösterir, ideallerinize sahip çıkar ve ona göre kendinize söz verirseniz, bu sürecin bitiminde yepyeni bir adım atabilecek  hale geliriz. Bu süreçte bazen sinirlilik, kimi zaman sabırsızlık, kendimizi kurban gibi hissetmemiz mümkündür. Ailevi konular, evimizle alakalı yapılacak işler nedeniyle güce ihtiyaç duyarız. Yöneticiniz Satürn de Yay burcunda ilerlediği için, kendinize, hayata ve yolunuza ne kadar inandığınız ve bu yolun gereklerini kabul edip etmediğiniz önemlidir. Hayatın bir işleyişi ve düzeni var. Sınırlarımızın farkında olmak gerekiyor. 24 Ağustos tarihinde Mars-Satürn kavuşumu gerçekleşecek. Ne  fazla iyimser ne de kötümser düşünmeden kendimizi geliştirmenin, doğru bilgiye ulaşmanın yollarını öğrenmeliyiz.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, bizim isteklerimizle hayatın bize sundukları ve mevcut durumumuzun gözden geçirilmesini sağlıyor.  Yanlış ve doğrular, artılar ve eksiler, olması gerekenler  tespit edilirken oldukça titiziz. Bu dönemde aşkta seçici davranacağız ve düzenden yana olacağız. Farklı insanlar görürüz, selamlaşırız, konuşuruz. Ancak prensiplerimize uymayan tarzda hareket edildiğinde mesafemizi koyarız. Bazen bu denli keskin yargılar sizi zorlayabilir.  Şu kişi işe yaramaz, bu kişi tuhaf desek de, bir aradaysak ve aynı dünyada nefes alıyorsak, insanları oldukları gibi kabul etmek durumundayız. Bu dönemde ilişkimizde partnerimize  daha fazla dikkat ederiz. Bize nazik davranması, yardımcı olmasını bekleriz.

 

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu süreç, hayatın farklı bir deneyim alanı olup, fiziksel ve ruhsal anlamda insanın kendini yeniden yapılandırma sürecidir. Bu yapılandırmada kişinin dış dünyanın seslerinden ziyade, kendi iç aleminin keşfi önemlidir. Kalben niyetin, samimiyetin testten geçişidir. O benlik halleri geride kalır. Yerini tevazu, hoşgörü, erdemlilik alır. Okunur, yazılır, eksikler tamamlanır, zihin arındırılır, gönül bilgeleşir. Bu yolculuk sizi farklı ruhsal deneyimlerle karşılaştırır. İnsanlara bakış açınız değişir. Hayatın anlamının, kavga, tartışma, yarışma, rekabet, hırs olmadığını, maneviyatın önemi öğrenilir. Bu öyle bir kapıdır ki, o kapıdan geçmek bir terbiyedir. Dayanıklılık kazandırır size. Öyle boş işler, boş laflar, gereksiz kaygı ve endişelerle vakti geçirmek yerine, planlar yapmak, üzerinde düşünmek vaktidir. Bu durmak, hayattan uzaklaşmak anlamında değildir. Gökyüzünde bir tek Satürn gezegen geçişi yok. Diğer oluşumlar size farklı yollar açarken, Satürn sizi sakinleştirir, kendinizden emin kılar, farkındalık kazandırır. İşte bunun adı olgunluktur. Öğrenirsiniz, öğretirsiniz. Dünyayı izlersiniz. Gizli yolculuklar, gizli ilimler, gizli öğretiler edinirsiniz. Bunlar ufkunuzu açar, sizi geliştirir.  Bu süreçte sizi motive edecek ritüeller, meditasyon, yoga, zikir, olumlama, huzur verici müzikler, pozitif ilimler, namaz, meditasyon gibi. Bunlar gönlünüzü gereksiz kaygılardan, baskılardan korur, sizi ruhen şifalandırır. Görünenden ziyade, hayatın görünmeyen güzellikleri manevi anlamda öğrenilir.

 

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Oğlaklar, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, finansal konular ve ortaklık ilişkilerine şimdi bir başka pencereden bakmak halidir. Kimse bilmez belki ancak biz son bir aydır birçok şeyi ölçüp tartmışızdır. Son duruma bakarak, bütün meselelere yeni bir çözüm bulmamız gerektiğini anlamışızdır. Bir kredi alınmıştır veya partnerimizle, iş ortağımızla bir sorun yaşanmıştır. Belki de kredi kartlarınıza fazla yüklenmişsinizdir. Şimdi ödemeler sıkıştırmıştır. Hangisi olursa olsun, şimdi yeni yollar denenerek, şartlara bakılarak, bağlantılarda bulunularak ve en azından farklı bir yol izlenerek işin içinden çıkmaya çalışırız. Ancak bunların da bilinçli şekilde yapılması gerekir. Bu Dolunay bize, farklı fırsatlar da sunabilir. Bunların çoğu, kendi gücünüzü, yeteneğinizi anlamınızda rehberlik edicidir. Belki de hatalarımızı tekrar etmemek için vesiledir. Bir de bu açıdan bakalım. Ay-Uranüs görünümü, bu Dolunayda ev veya ofis içinde yapılacak bir değişikliğin mutlaka iyi hesap edilmesi gerektiğini işaret ediyor. Evet, yenilenmek güzeldir. Ancak bunun alt yapısı sağlam olursa, sizi zorlamayacaksa iyidir. Dolunayın ardından Ay-Balık burcunda ilerleyecek. Bu sakinleştirici ve yakınlarınızla fikirlerinizi ılımlı tarzda paylaşmanızda etkilidir.

 

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında, Başak burcunda ilerleyecek Güneş, dünya görüşünüzü, fikirlerinizi geliştireceğiniz bir zaman dilimidir.  Eğitimden girişimlerinize kadar geniş bir alanda sıkı çalışmanın işaretçisidir. Her durum titizlikle gözden geçirilir ve yaş tahtaya ayak basılmaz. Bu süreç, maddi ortaklıklar, bölüşümler, parasal konuların da gündeme gelmesini sağlar. Ayrıca sağlığınızı güçlendirici, çalışma hayatında verimliliği yükselticidir. Çevremizle olan ilişkimizde dikkatli olmamız gerekebilir. Bir sorun çıkmaz. Yazın rehavetinin yavaş yavaş yerini sorumluluklara bırakacağı bu tarihlerde Merkür geri hareketini de göz önüne alırsak, kararlarımızı verirken daha dikkatli ve inceleyici olacağız.

30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında gerileyecek Merkür, gölgeli günleriyle birlikte 23 Ağustos itibariyle etkili olacak. Yüksek eğitim hayatıyla ilgili tercihlerini yapmış gençler, akademik kariyer düşünenler, tez hazırlayacaklar,  ticaretle uğraşanlar, yurtdışıyla alakalı işleri olanlar ciddi bir şekilde durumlarını gözden geçirerek, daha önce verdikleri kararlarını şimdi yeniden ele alabilirler.  Yarım kalan işlerin bitirilmesi bu dönemde gayet faydalıdır.  Eğitim sektöründe çalışan değerli öğretmenlerimizin de, aynı şekilde başlayacak yeni dönem için hazırlıklarını gözden geçirmeleri yararlıdır. Geri hareket dönemleri, normal zamanlarda fark edilmesi mümkün olmayan birçok detayın görülmesi açısından gayet etkilidir.Şimdiye kadar edindiğiniz tecrübeleri şöyle bir düşünerek, bundan sonrası adına neler yapabilirsiniz bunu kafanızın içinde oturtabilirsiniz. Ancak geri hareketten önce düşünmediğiniz veya planlarınız içinde yer şimdi karşınıza çıkabilecek öneri, fırsat ve teklifleri şartlar çerçevesinde dikkatlice ele alırsak yanlış bir karar vermeyiz. Gölgeli günlerini hesaba katarsak, 23 Ağustos-29 Eylül arası  (başlangıç tarihinin  bir hafta öncesi ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası) yukarıdaki noktaları lütfen önemseyiniz.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Yönettiği burç Terazide ilerleyecek Venüs dönemi sizler açısından hem mesleki ve toplumsal hem de aşk hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Mesleki konularda en önemli yansıması, kişinin kendi yeteneklerini değerlendireceği bir alanda sorumluluk alması halidir. İnsan, çalıştığı yerde ve otoritelerle olan ilişkisinde huzur, uyum, hakkaniyet ve paylaşım isteyecektir. Eğer böyle bir işe sahipse, bu süreçte tatmin olur, kendini mutlu hisseder. Çünkü bir işten, beklentisi olanları elde ettiği için, geleceğine de umutla bakar. Tam tersi durumda, hayatın sadece iş ve sorumluluklar üzerine kurulduğu düşünerek sıkılır. Bu süreçte sanatsal,  sosyal paylaşım, ortaklaşa işbirliği gibi alanlarda çalışabilir. Toplumsal açıdan bu süreçte, kişiler arası ilişkilerde eşitlik ilkesi gözetilir.

 

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler        : 5-9-10-14-15-19-23-24
Zayıf Enerjili Günler                      :
1-7-8-21-22-27-28
Aşkta En Şanslı Günler                   :
23-24
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
17

Yeniay : 14-15-16
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-27-28-29
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<