Haber Aramızda | Samsun Haberleri

YAY BURCU AĞUSTOS AYI BURÇ YORUMU

YAY BURCU AĞUSTOS AYI BURÇ YORUMU
840 views
07 Ağustos 2016 - 13:19

YAY

 

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Yaylar, 2 Ağustos tarihinde Aslan burcunda bir Yeniay oluşacak. Yeniliklere kavuşma ve bir yenilik arzusu anlamında farklı bir şeyler yapmak isteyeceksiniz. Hayatınızın merkezinde bir birey olarak kendinizi ifade etme ve farklı bir yerde yeniden yaşamını kurgulama hissiyatı duymanızı sağlayacak. Görünümleri ise oldukça önemli ve olumlu. Kendi yeteneklerinizi kendi amaçlarınızı ortaya koymanız yönündeki kararlarınızı güçlendirecek ve bunlarla ilgili düşünmenizi sağlayacak. Ancak bu ay yine de dikkatli olmalısınız.

5 Ağustos tarihinde VEnüs Başak burcunda olacak. Çalıştığınız yer, şu anki şiniz, işinizin geleceği ve oradaki ilişkilerinizle ilgili beklentileriniz ortaya çıkacak. Yalnız yine de dikkatli davranıp yeniliklere hemen adım atmamalısınız.

18 Ağustos tarihinde Kova burcunda bir Dolunay oluşacak. Yenilenmek için bir tatile çıkabilirsiniz. Her şeyden önce bir değişim ve yenilenme konusunda işinizin ve yakın çevrenizin etkilerini görüp özgürce kendinizi ifade etme ihtiyacı hissedeceksiniz. Maddi anlamda durumunuzu gözden geçirmeden hareket etmeyin. Eğer yaşadığınız yeri değiştirmek istiyorsanız dikkatli davranmalısınız. Bekleme modunda gerçekçi tahliller yapabilmelisiniz. Yavaşlayıp resme bakmanız yeterli olacak.

22 Ağustos tarihinde Güneş Başak burcunda seyrine başlıyor. Derlenip toparlanması gereken işlerin Eylül ayından sonra daha yoluna gireceğini göreceksiniz. Oldu bittiye getirmeyi tercih etmeyin.

30 Ağustos tarihinde Venüs-Başak seyri başlıyor. Bu seyir destek almanız ve kendinize destek olmanız açısından önemli. Aynı gün Merkür 22 Eylül’e kadar gerilemeye başlayacak. Doğru bir kararı verebilmek için her yönüyle sentezleyerek analiz etmelisiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE AĞUSTOS AYI

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Yaylar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, dünyaya açılmak, yeni yerler, insanlar görmek, yeniliklerde bulunmak, insanları etkilemek, işinizle ve ilgilendiğiniz alanla ilgili başarılar edinmek, takdir toplamak için size güç veriyor. Mevcut durumunuzu iyileştirici güzellikler fırsatlar kapınızda beliriyor. Belki şu aralar zorlanıyordunuz. İşte bu zorlukları aşabilmenizde bu Yeniayın size vereceği kuvvet hayli yüksek… Yeniayın oluştuğu güne, Ay-Mars görünümüyle uyanıyoruz. Mali konularda ve bazı meseleler üzerinde bir hayli hassassınız. Özellikle son haftalarda sanki sıkışmış gibiydiniz. Birilerine uymak, durup dururken sizi sinirlendiren, öfke yaratan konularla baş etmek zorunda kaldınız. Hatta bazen yetti artık demiş olmalısınız. İşte bu Yeniay imdadınıza yetişiyor. Mars-Yay burcunda seyrine başlıyor ve bu Yeniayda size ilk girişte yazdığım aktivitelerde şans tanıyor. Şimdi eğitim-iş-yurtdışı-başka bir şehirde hayatınızı yeniden düzenleyecek kararlar verebilirsiniz. Bir hayli hevesli, arzulu olduğunuzu söyleyebiliriz. Tabii ki, düşünülmüş kararlar almayı unutmayınız. Öyle birden bire değil, istediklerinize odaklanarak bu şansı değerlendirmek faydalıdır. Ay-Satürn görünümü de, engelleri kolayca aşabileceğinizi, zorlukları güce dönüştürebileceğinizi vurguluyor. Siz kendinize, hedefinize inanıyorsanız, başarırsınız.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Mars girişimde bulunma, cesur hareket etme, hedefinize ulaşma yönünde istekli kılıyor. Uzak yerler, ticaret, eğitim, yenilikler, değişimler açısından etkin bir şansa sahipsiniz. Bu süreç, aşk ve ilişkilerinizle alakalı yaşam evinizin yöneticisi olduğundan son derece önemlidir. Kendinizi dış dünyada ifade ediş biçiminiz, gayet coşkulu ve inançlı, aşka aşık bir kişi profilindedir. Hayatın keyfini çıkarmak hem de kendinizi olduğunuz gibi ifade etmekten yanasınızdır. Siz bu tarihler arasında sadece yaşadığınız ilişki ve kişiyle alakalı değil, tüm insanlığı kucaklıyor gibisinizdir. Ufkunuzu genişletme arzunuz ve dünyayı kucaklamaya hazır tavırlarınızla, dış dünyada herkesin ilgisini çekebilirsiniz. Basit ve sıradan bir kişiyle yetinmeniz mümkün değildir. Aşkta fetih arzunuz fazlasıyla yoğundur. Karşı cins üzerinde bu dönemde oldukça etkilisinizdir ve gözlerin size doğru çevrildiğini hissedebilirsiniz. Bu süreçte, özgürce kararlar verirsiniz. Son derece atak davranırsınız. Maceralar sizi bekliyor. Ancak unutmayalım, Satürn de Yay burcunda ilerliyor. 24 Ağustos tarihinde,  attığımız adım, verdiğimiz karar, yaptıklarımızın sorumluluğunu üstlenmeyi de bilelim.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek.  Çalışma hayatınız ve kariyerinizle ilgili konularda titizlikle durulması, düzenli ve işler hale getirilmesi yönünde önem taşıyor. Problemler varsa titizlikle ele alacağız. Sıkı çalışacağız. İş hayatıyla bağlantılarımı güçlü tutmamız gerekiyor. Otoritelerle ilişkinizi önemseyerek, sorumluluk üstlenerek ilerleyiniz. Ticaretle uğraşanlar ve yatırım yapmak isteyenlerin, piyasanın koşullarını iyi gözlemlemeleri gerekiyor. İşinden memnun olanlar bu dönemde patron konumundaki kişilerle yeni bir planlamada bulunmak adına yoğun bir çalışmaya adım atabilirler. Bu süreçte iş veya sosyal hayattaki ilişkilerde seçici davranabiliriz.

 

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında burcunuz üzerinde düz seyrini sürdürecek Satürn, hayatın en kıymetli öğretilerinin, tecrübelerinin, olgunlaşma yolunun, bilgeleşmenin, kazancın ve kişisel anlamda yapılandırma sürecidir. Size, bugüne dek edindiğiniz tecrübenin, bilginin,  hangi aşamada olduğunu gösteren bir kılavuzdur. Ehil olmanın, başkalarıyla paylaşmak, onlara da öğretmek yoluyla olacağını söyler. Biliyorum değil, öğrenmeye çalışıyorum diyerek ilerlemenin en doğru yol olduğunu gösterir. Sizi olgunlaştırır, hoşgörülü olmanızı söyler. Kibirden uzaklaştırır, erdemli olmayı emreder. Satürn, formdur, düzendir, disiplindir, kimilerine göre aşktır elbet. Çünkü hayatın güzellikleri gibi zorlukları da vardır. Eğer bir menzile ulaşılacaksa, o menzile giden yol ancak bir şeyi sevmekle olur. O aşk ki, size sabrı öğretir. Dünyaya bakış açınızı hem fiziki hem ruhi anlamda geliştiren Satürn, hem hayatın hem de kendinizin farkına varmanız için size gitmeniz gereken yolu gösterir. O yol, okumaktır, gidip yerinde görmek, izlemektir. Görerek anlamak,  bilmeye çalışmaktır. Bu da yine sabırdır, olgunluktur, mücadeledir, sonunda ödüldür. Zorlayacak sizi belki ancak kolaylıklar da sunarak eğitimde, iş hayatında, parasal anlamda güçlendirecektir. Bu süreçte fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığınızı önemseyin. Kendinize hedef belirleyin ve onu elde etmek için sabırla ilerleyin.

 

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Yaylar, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, öğrenilen bilgilerin, yapılan gözlemlerin, kazanılan tecrübelerin, bizi birebir ilgilendiren meselelerin şimdi yakınlarımızla paylaşılması veya yürürlüğe konması, bir yenilik için start verilmesi halidir. Burada önemli olan sadece kendi bakış açınızla değil, başkalarının da görüşlerine açık olmanızdır. Farklı bir üslupta sunabilir, ilginç bir yöntem kullanabilir, hayretle karşılanabilirsiniz. Fakat bu hayret duygusu beğeni anlamındadır. İnsanlar sizin yaptığınız, söylediğiniz, uyguladığınız bir şeye ilgi duyarlar. Bu bir internet sitesinin yayına başlaması, üyelik işlemleri, bir oyunun sunumu, bir organizasyon, bir tanıtımın yapılması, izlenirlik oranının görülmesi yönünde de kıymetlidir. Şimdi bol bol çalışıp, insanlara ulaşmak için gayret edilmelidir. Eksikler varsa giderilmeli, uyumlu tarzda hareket edilmelidir. Ay-Uranüs görünümü, işlerinizi kolaylıkla halledeceğinizin işaretçisidir. Hızlı, aktif ve fikirlerinizi sıra dışı bir şekilde sunmak için iyi bir zamandır. Başarılı olmak için şimdi olan bitene iyi bakınız. Gördüklerinizi not alınız. Ay-Balık burcunda seyrine başladığında bunlar üzerinde geri planda çalışırsınız.

 

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos saat 19:38 – 22 Eylül saat 17:21 tarihleri arasında, Başak burcunda seyredecek Güneş, iş hayatınızla ilgili konular üzerinde titiz düşünmenin, sıkı çalışmanın, araştırmacı ve organize bir şekilde hareket etmenin son derece önemli olduğu zaman dilimidir. Ayrıca yüksek eğitim, inanç, akademik ihtisas, gelişim, büyüme ve verimlilik anlamında kıymet taşır. Siz artık becerilerinizi iş hayatında göstermek istiyorsanız, ustalaşmak ve toplum içindeki yerinizi belirlemekten yana iseniz, ben derim ki artık dağınıklığı bırakıp bol bol çalışın. Birilerine hizmet etmeniz mi gerekiyor, bundan gocunmayın. Çok fazla çaba sarf etmeniz mi gerekiyor, bunu geleceğinizi düşünerek yapın. İş ortamında gayret gösterin.

30 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında, Merkür-Başak burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerinin başlangıç tarihi olan 23 Ağustos itibariyle etkili süreç boyunca,   iş hayatınızla ilgili yeni planlarınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. İş yoğunluğunuza göre öncelikli olanları tespit edebilirsiniz. Rutin görevlerinizi her zamanki gibi yerine getirirken, şimdi biraz daha dikkatli şekilde işlerinize odaklanırsınız. Merkür geri hareketlerinde sanki bir şey yapılmaz gibi bir kanı var.  Bu kesinlikle yanlıştır. Uzun zamandır düşündüğünüz ve tek bir açık nokta bile kalmayan işleri yoluna koyabilirsiniz. Yeni bir iş teklifiyle karşılaştığınızda artı ve eksileriyle mutlaka ele alınız.  Uzun zamandır beklediğiniz bir haber şimdi gelebilir.  Şartlara bir daha bakarsınız. Bu dönemde, iş hayatında veya ailenizle olan ilişkinizde iletişim önemli. Eleştirel yaklaşımlar kadar, birilerini idare edeceğim kendinizi üzmek de yanlış olur. Mantıklı ve gerçekçi şekilde duruma bakmak gerekiyor. Geri hareket süresince geçmiş problemlere yeni çözümler bulmak mümkündür. Zihin, takıntılarından kurtulur. Dağıldığınız, kararsız olduğunuz konularda daha sakin bir şekilde gözlemde bulunursunuz. Gölgeli günlerini hesaba katarsak, 23 Ağustos-29 Eylül arası  (başlangıç tarihinin  bir hafta öncesi ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası) yukarıdaki noktaları önemseyiniz.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu dönem, gerek sosyal ilişkilerin canlanması gerek hedefimize göre bir yolun belirlenmesi gerekse çalışma hayatımızla ilgili meseleler üzerinde tespitte bulunulması yönünde önem taşıyor. Venüs Terazide yönetici ve burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için gayet olumludur. Yılın faydalı enerji geçişlerinden biridir. Bu sayede ilişkilerimiz güçlenir, yeni sürpriz tanışmalar gündeme gelir.

 

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler      : 2-3-7-8-12-13-17-21-22-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
5-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler                   :
21-22
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
14-15

Yeniay : 11-12-13-14
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

<